Григор и Вавринка загряха за утре със загуба на двойки (снимки)

Григор Димитров и Стан Вавринка оказаха сериозна съпротива, но в крайна сметка загубиха от поставените под №2 в схемата Раджийв Рам (САЩ) и Джон Салсбъри (Великобритания) в мач от първия кръг от схемата на двойки на турнира във Виена.

Рам и Салсбъри спечелиха с 6:4, 3:6, 10-6. За Димитров и носителя на 3 титли от "Големия шлем" Вавринка пък това бе добра загрявка за утре, когато и двамата ще започнат участието си на сингъл.
В първия сет Григор и Вавринка допуснаха пробив при 4:4. Те не успяха да наваксат изоставане с 0:40 в деветия гейм, като отразиха първите две точки за пробив, но при третата съперниците им реализираха важния брейк, а след това с гейм на нула затвориха частта.
Григор срещу Хачанов във вторник, ясен е началният час на мача
Във втория сет също имаше само един пробив, но той бе в полза на българина и швейцареца. Димитров и Вавринка го реализираха в четвъртия гейм за аванс от 3:1 и до края на сета не изпуснаха преднината си в резултата.
В решаващата трета част - шампионски тайбрек, Рам и Салсбъри поведоха с 3:0 в резултата, но Григор и Стан съкратиха аванса на съперниците си на една точка - 3:4. Последва нова силна серия за американеца и британеца - 7:3. При 9:4 Рам и Салсбъри вече докосваха победата, която стана факт след 10:6.