Пресконференция на Николай Костов преди мача със Славия

Атанас Илиев и Димитър Тонев матираха Ботев (Враца) в Пловдив (видео)

Отборът на Ботев (Пловдив) постигна успех с 2:0 над Ботев (Враца) в сблъсък от 10-ия кръг на efbet Лига. Попаденията за домакините реализираха Атанас Илиев (56) и Димитър Тонев (66).

С тази победа "жълто-черните" събраха актив от 12 точки, колкото имат и врачаните.

Първата интересна ситуация се откри още в третата минута, когато Юлиян Ненов отправи опасен удар по земя, но кълбото премина доста близо до целта.
В 16-ата минута Тодор Неделев намери в наказателното поле Атанас Илиев, който майсторски се измъкна от Аласан Н' Диайе и стреля, но не намери очертанията на вратата. Отговорът на тима от Враца не закъсня. Атанас Зехиров центрира по земя към Даниел Генов, атакуващият футболист на "зелените" обаче се размина с идеалното подаване на фланговия играч.
В 21-ата минута Тодор Неделев стреля от дистанция, но плътният му удар с левия крак премина покрай левия страничен стълб
Шест минути по-късно Чавдар Ивайлов центрира по земя в наказателното поле Юлиян Ненов, където непокритият флангови футболист шутира, но отново неточно.
В 41-ата минута Димитър Тонев отправи мощен удар с десния крак, но Красимир Костов успя да избие в ъглов удар.
Първото попадение падна в 56-ата минута, когато Тодор Неделев пусна пас по конец към Славчо Шоколаров, който центрира в наказателното поле към Атанас Илиев. Стражът на гостите Красимир Костов изби топката, но в тялото на стрелеца на "жълто-черните" и кълбото влетя в мрежата.
В 66-ата минута талантът на домакините Димитър Тонев реализира прекрасен гол в мрежата на Костов. Той получи топката на границата на наказателното поле, след което нахлу мощно и стреля неспасяемо в горния десен ъгъл.
В 74-ата минута Тодор Неделев пробва да вкара поредния си красив гол с екипа на Ботев (Пд), но шутът му от дистанция премина встрани от целта.

До края на срещата не се случи нищо интересно на "Коматево" и логично домакините спечелиха трите точки.
В следващия кръг Ботев (Пловдив) гостува на Славия, а Ботев (Враца) приема Етър.

БОТЕВ (ПЛОВДИВ) - БОТЕВ (ВРАЦА) 2:0