Куман и Стоичков си тръгнаха от Барса след последния сезон с толкова слаб старт

Отборът на Барселона има скромните за претенциите си 7 точки след първите пет кръга в Ла Лига, постигнати след две победи и едно равенство.

Sport припомня, че за последно толкова слабо тимът е тръгвал в първенството през сезон 1994/95. Тогава съставът на Йохан Кройф също регистрира две поражения (1:2 срещу Хихон, 1:2 срещу Сарагоса), едно реми (0:0 срещу Еспаньол) и два успеха (2:1 срещу Сантандер, 4:0 срещу Компостела) в откриващите си пет срещи. В отбора са Христо Стоичков и настоящият наставник Роналд Куман, като любопитното е, че заедно с Жорди Кройф те стават голмайстори на клуба в първенството с по 9 изстрела в мрежата. Камата дори е №1 за тима във всички турнири със 17 попадения. След края на сезона обаче и българинът, и нидерландецът напускат “Камп Ноу”. Още през януари пък Ромарио поема към Фламенго.
След този неубедителен старт тогава каталунците финишират четвърти в шампионата - на 10 точки от първенеца Реал Мадрид, като дори губят катастрофално с 0:5 едното Ел Класико. Отборът отпада на 1/8-финалите за Купата на Испания, но печели Суперкупата на страната. В груповата фаза на Шампионската лига “блаугранас” постигат паметната победа с 4:0 над Манчестър Юнайтед, но след това са елиминирани от Пари Сен Жермен на 1/4-финалите.