Хамилтън: Ще отнеме известно време, за да осъзная какво постигнах

Шесткратният световен шампион във Формула 1 Люис Хамилтън призна след финала на Гран При на Португалия, че все още не може да осъзнае какво е постигнал с подобряването на рекорда по брой победи на германската легенда Михаел Шумахер. Пилотът на Мерцедес спечели 92-ри успех в кариерата си на пистата „Портимао“ вчера, подобрявайки рекорда на Шумахер.

„Никога не съм си представял, че ще бъда там, където съм сега. Когато дойдох в Мерцедес, не можех да предположа какво ме очаква, но ето ме сега с цял екип от прекрасни хора“, заяви Хамилтън.

„Ще отнеме известно време, за да осъзная какво се е случило днес. В момента не мога да намеря точните думи“, добави 35-годишният британец.

Хамилтън продължава да води в класирането при пилотите с 256 точки. Вторият е неговият съотборник Валтери Ботас със 179, а на трето място е холандецът Макс Верстапен от Ред Бул със 162. Следващият кръг от шампионата във Формула 1 ще се проведе в Италия на пистата „Имола“ от 31 октомври до 1 ноември.