Берое бе на път да изпусне победата в Търново, но все пак си тръгна доволен (видео)

Отборът на Берое (Стара Загора) стигна до драматичен успех при визитата си на Етър в последен мач от десетия кръг на efbet Лига. Заралии победиха с 3:2 с късен гол на Гаюс Макута, след като бяха допуснали изравняване от 2:0 и пропусната дузпа.

В началото на мача гостите показаха, че са твърдо решени да си тръгнат с трите точки от Търново и започнаха по-активно двубоят. Удар на Гаюс Макута бе париран от Христо Иванов, но си личеше, че попадението е въпрос на време.

То дойде в 25-ата минута. Тогава Макута бе оставан да центрира необезпокояван и атакуващият халф намери Октавио, който с глава отклони топката във вратата, а Иванов не усля да реагира по-най-добрия начин.

Малко по-късно гостите получиха право да изпълнят дузпа. Ново центриране на Макута и Яни Пехливанов изблъска в гърба Алиун Фал. Зад топката застана Макута, но изпълни по несериозен начин и прати топката покрай вратата.

В началото на втората част двата тима си размениха по едно бързо попадение в рамките на само една минута. Първо Фал покачи на 2:0 в полза на Берое.  Центриране на Александър Василев и нападателят се разписа с глава от близко разстояние.

Веднага след подновяването на играта от страна на домакините, те стигнаха до попадение. Здравко Илиев центрира отдясно и Стелиян Добрев засече топката с глава във вратата на Християн Василев.

В 73-ата домакините стигнаха до изравняване. Центриране отляво намери Преслав Боруков непокрит и младият нападател засече кълбото във вратата за 2:2.

Нещата вървяха натам, че домакините щяха да стигнат до точката, но финалният натиск на гостите даде резултат. Макута изкупи грешката си от изпуснатата дузпа и с мощен удар от границата на наказателното поле даде победата на Берое.

В класирането Берое се завърна на третата позиция в класирането с актив от 18 точки, изпреварвайки ЦСКА 1948. Етър от своя страна остава без победа от началото на шампионата и е на дъното с едва две точки. Спасението вече е на цели девет и бъдещето на търновци в елита започва да става все по-несигурно.