Устрем Д (Дончево) загуби у дома от Дунав

Отборът на Устрем Д (Дончево) загуби у дома с 0:1 срещата с Дунав (Русе). Двубоят бе от поредния ХI-ти кръг на Трета лига – Североизточна аматьорска група. Добружанци въпреки, че са сред водещите тимове в групата допуснаха за втори пореден път да бъдат победени на техен терен. Преди това Устрем Д (Дончево) загуби в местното добруджанско дерби с Черноморец (Балчик), а в третия кръг завърши наравно у дома с  Черноломец (Попово).

В мача с Дунав (Русе) дончевци се представиха под възможностите си, след пропуските на Станислав Иванов, Виктор Георгиев, Станимир Андонов и Кристиян Димитров. Гостите от Русе в по-голямата част от мача бяха прибрани в собственото си игрално поле и разчитаха на бързите си ненадейни контраатаки.

Единственото попадение във вратата на Иван Иванов падна в 67-та мин. реализирано от Симеон Иванов. Малко преди това бързоногия нападател на русенци беше изведен сам срещу вратаря на домакините, но пропусна. В края на първата част Джан Хасан заби топката в мрежата на Иван Иванов, но реферите от Варна отмениха попадението за нарушение на нападателя на Дунав (Русе).

Победата прати русенци на 7 място в класирането –  изпреварвайки отборите на  Устрем
Д (Дончево) и  Лудогорец III (Разград).

В следващия кръг Устрем Д (Дончево) отново е домакин на  Шумен 2007 , докато Дунав (Русе) приема у дома опашкаря  Тополи 2010 (Тополи).