Лион помете Монако за едно полувреме

Лион постигна изразителна победа с 4:1 над Монако в срещата между двата тима от 8-ия кръг на Лига 1 на Франция. "Хлапетата" се развихриха и решиха всичко в своя полза още през първото полувреме, когато отбелязаха и четирите си гола.

Головото шоу стартира в 12-ата минута, когато Усем Ауар получи в предни позиции и продължи към Мемфис Депай, който без забавяне стреля във вратата за 1:0.

В 34-ата минута резултатът бе удвоен. Тино Кадевере отдясно центрира към Карл Токо-Екамби, който малко трудно обработи топката в първия момент, но все пак успя отблизо да отбележи за 2:0.

Домакините получиха дузпа в своя полза в 41-ата минута, когато Токо-Екамби бе задържан в пеналта, а Ауар реализира 11-метровия удар за 3:0.

В 44-ата минута Токо-Екамби добави четвърти гол за своя тим. Той укроти една трудна топка пред наказателното поле и след това стреля във вратата за 4:0.

Монако върна едно попадения през втората част. В 47-ата минута  Рубен Агияр  бе изблъскан в гръб и съдията посочи бялата точка, а Уисам Бен Йедер реализира наказателния удар за 4:1.

В края на мача домакините можеха да направят успеха си още по-изразителен. Първо Матия Де Шилио удари греда, а след това гол на Депай бе отменен заради засада. Накрая пък "Хлапетата" завършиха мача в намален състав, след като Мелвин Бард изрита лошо съперников играч и получи директен червен картон.

Така Лион записа втори пореден успех и с 13 точки се изкачи до 6-ото място в класирането. Мнако пък трети пореден двубой е без победа и с 11 точки падна до 12-ото място.