Очаквайте: Националите по футбол потеглят за Азербайджан за старта на новия турнир FIFA Series

Светкавица оглави класирането на Североизток след трудна победа над Лудогорец 3

Спортист 2011 (Генерал Тошево) с трета победа в първенството

Футболистите на Светкавица (Търговище) постигнаха трудна, но заслужена победа с 2:1 над Лудогорец 3. Двубоят се игра на градския стадион „Димитър Бурков“ пред около 350 зрители и бе част от 11-ия кръг на Севоризточната Трета лига.

Младите „орлета“ от Разград бяха по-активният тим през първата част на мача и съвсем закономерно още в 13-ата минута поведоха в резултата с гол на Станислав Вълчев. Капитана на гостите нахлу мощно в наказателното поле на Светкавица и след като преодоля двама защитници, заби топката неспасяемо в мрежата на Харун Якубов.
Септември 98 прегази Ботев (Нови пазар)
Домакините се опитаха да се върнат в мача, но до края на полувремето и така не намериха правилния път за превземане вратата на Мартин Петков.

В началото на втората част „мълниеносците“ от Търговище притиснаха младите „орлета“ в тяхното поле. В 49-ата минута от пряк свободен удар, отсъден за нарушение в близост до наказателното поле на гостите, а капитанът Румен Русков стреля директно. Вратарят Мартин Петков изби топката, но в добавката Станислав Желязков с глава я прати в мрежата за 1:1.

Изравнителният гол вдигна самочувствието на домакините и те непрестанно атакуваха вратата на Лудогорец чрез Радослав Стефанов, Костадин Иванов, Георги Димитров, Никола Василев и Явор Тодоров.

В 87-ата минута Даниел Димитров подаде към Георги Димитров, който от близко разстояние с глава успя да отбележи и да изведе Светкавица напред. До края на мача гостите натиснаха търговищенци в тяхното поле, но пропуските на Станислав Вълчев, Каел Димитров и Хидает Хюсеин оставиха резултата непроменен.

В следващия кръг Светкавица гостува на Ботев (Нови пазар), докато Лудогорец 3 приемат у дома Черноломец (Попово). С тази своя победа тимът от Търговище оглави класирането, като изпревари Спартак (Варна). Разградчани от своя страна се смъкнаха до 8-ата позиция с актив от 16 точки.