Рилски спортист не се затрудни с Ямбол и записа втори пореден успех в НБЛ

Конкурентът за титлата в НБЛ Рилски спортист не се затрудни особено при домакинството си на Ямбол. Самоковци демонстрираха чудесен баскетбол и надиграха съперника си по всички показатели за крайното 83:64 (27:11, 20:16, 22:16, 14:21) в среща от третия кръг на баскетболното ни първенство. Победата е втора поредна за момчетата на Людмил Хаджисотиров след тази над Академик (Пловдив) миналата седмица. “Рилецо” застава на втората позиция във временното класиране, докато съперниците им от Ямбол инкасират първо поражение в родния ни елит и се нареждат на петата позиция.
Домакините изобщо не се забавиха и още по средата на първата четвърт си осигуриха аванс от 10 точки след серия от седем поредни точки. Ямбол се опита да отвърне на първоначалния шок, но самоковци приключиха частта с нова серия - този път от 11:1, чрез която си спечелиха 16-точков аванс при 27:11. Втората част също отиде на сметката на “Рилецо”, а разликата в мача се увеличи на 20 точки при 47:27 преди началото на второто полувреме. В началото на третия период Рилски вдигна аванса си до 28 точки и до самия край на мача не изпусна контрола върху срещата - краен резултат 83:64.

Николас Карвачо реализира 15 точки и хвана 7 борби за Рилски спортист, Тери Портър се разписа с “дабъл-дабъл” от 14 точки и 10 минути за само 17 минути, Павлин Иванов отбеляза 13 точки, а Алекс Симеонов добави 11 пункта и 5 борби.

За Ямбол Кръстан Кръстанов вкара 13 точки и взе 5 борби, Ерик МакГил наниза 12 пункта и направи 5 асистенции, а Евгени Василев се отчете с 10 точки.

Снимки: Рилски спортист