Евробоецът Гранада застана при Реал М на върха (видео)

Бойкият тим на Гранада постигна трудна победа с 1:0 над Хетафе като гост в мач от 7-ия кръг на Ла Лига и преди останалите двубои се изравни по точки с лидера Реал Мадрид. Успехът идва дни след престижното 2:1 над ПСВ Айндховен в Лига Европа.

Голът падна в добавеното време на първото полувреме, когато Анхел Монторо беше точен от наказателен удар. Въпросната дузпа обаче доведе до доста дискусии, след като при своята интервенция срещу Янхел Ерера защитникът на домакините Джене първо игра с топката. Положението беше преразгледано от ВАР, като от там подкрепиха главния съдия.

На моменти срещата беше доста неприятна за гледане заради множеството нарушения - общо 42. Освен това над стадиона се изля обилен дъжд, който допълнително влоши качеството.

В 83-ата минута гредата спаси Гранада от изравняване.

През втората част пък споменатият вече бранител на гостите Джене почти колабира, но лекарите му помогнаха да се съвземе и той даже изкара целия двубой.