Гредите спряха ЦСКА-София! "Червените" с шести пореден мач без победа (видео и галерия)

Арда и ЦСКА-София завършиха 1:1 в мач от 10-ия кръг на efbet Лига. Светослав Ковачев откри резултата в 73-ата минута, а в 84-ата Джером Синклер изравни.

Равенството продължи негативната серия на червените, които вече шести пореден мач са без победа. За това спомогна и липсата на късмет в този двубой, тъй като Юга и Синклер нацелиха по веднъж напречната греда.

Гостите стартираха без Валентин Антов, който се появи след почивката на мястото на контузения на Юрген Матей. Извън групата остана Юнус Санкаре, който преди три дни реагира бурно при смяната си срещу Клуж.

През първия четвърт час червените имаха леко териториално превъзходство, успяха да стигнат до две разбърквания в наказателното поле на домакините, но те не завършиха с удари, които да затруднят Караджов.

Арда отговори с два изстрела на Леони и Делев от фаул, които преминаха високо над вратата.

В 41-ата минута дойде първата, но много добра възможност ЦСКА-София да открие резултата. Тогава последва разбъркване след центриране отдясно, топката стигна до Юга. Халфът отправи страхотен шут от 20 метра, с който разтресе напречната греда.

Първото по-интересно положение за втората част отиде в актива на сините. Бусато не се намеси по най-добрия начин след центриране отляво и изби топката в малкото наказателно поле, но Солака не се възползва от грешката и стреля в аут.

Пет минути по-късно Стоев изпревари Соу, топката попадна в Делев, който се освободи от Матей пред наказателното поле на гостите и шутира от 15-16 метра, но Бусато изби.

В 62-ата минута и червените осъществиха опасна атака. Резервата Синклер проби отдясно и върна към непокрития Соу, който стреля силно, но покрай вратата.

Така се стигна до 73-ата минута, в която Коконов поде атака отляво и изведе по крилото Мартинов. Той от своя страна центрира към Ковачев и юношата на Лудогорец простреля Бусато с ефектен шут от въздуха.

Към края на двубоя футболистите на Стамен Белчев взеха инициативата и започнаха да атакуват доста по-опасно. В 81-ата минута Енрике центрира много добре към Соу, таранът се извиси и стреля с глава, Караджов изгледа топката, но за негов късмет тя профуча покрай дясната греда.

Три минути по-късно червените стигнаха до изравнителен гол. Синклер получи отляво в наказателното поле, финтира Леони и с шут по земя не остави шанс на Караджов за 1:1.
Секунди по-късно Синклер бе близо да се разпише за втори път, когато засече с глава центриране от корнер, топката се удари в земята, а след това и в напречната греда.

Голмайсторът на ЦСКА-София в този мач получи възможност да се превърне в големия герой за своя тим в даденото от рефера четириминутно продължение, когато отправи страховит удар от 17 метра, но Караджов реагира добре и изби в корнер.

АРДА - ЦСКА-СОФИЯ 1:1