възможно ли е съдийски грешки да опредeлят шампионът на Англия - гледайте "Контра"

Светльо Диков прати Локо (Сф) на върха

Отборът на Локомотив (София) се върна на върха във Втора лига, след като надви трудно с 3:2 Струмска слава. Двубоят от 11-ия кръг на стадион "Локомотив" бе доста драматичен и с обрати, но накрая "железничарите" записаха важен успех. Герой за столичани стана Светослав Диков (45, 61), който вкара втория и третия гол. Преди това Александър Александров бе изравнил за Локо в 31-ата минута. Капитанът на гостите Борислав Николов пък отбеляза и двата гола за тима от Радомир. Той първо даде аванс на гостите в 13-ата минута, а после възстанови равенството секунди след втория гол на "червено-черните".

Именно при този гол се създаде напрежение между феновете на Локо и гостуващия отбор, след като играчите на Струмска слава провокираха агитката в Сектор "А" при радостта си.

Като цяло успехът на момчетата на Иван Колев е заслужен, тъй като "железничарите" водеха играта през цялата среща и направиха доста пропуски след почивката. Контраатаките на гостите обаче създадоха доста трудности на столичната отбрана. Малко преди края именно една такава можеше да донесе и точката на Струмска слава, но за радост на Ивайло Василев топката не попадна в мрежата му.

Локо вече има актив от 25 точки след 10 изиграни двубоя. Кариана (Ерден) остана с 23 точки, а Пирин вече е трети с 22 точки, но има мач повече от първите два отбора в класирането. Струмска слава прекъсна серията си от три мача без поражение и остана на девето място с 12 точки.