Пет гола за едно полувреме украсиха нов успех на Каляри (видео)

Тимът на Каляри записа втора победа през сезона в калчото и първа у дома, след като срази Кротоне с 4:2 на свой терен в двубой от петия кръг. Пет от попаденията в двубоя паднаха още преди почивката, а успокоителното четвърто за домакините дойде чак в 84-ата минута.

Бразилецът Жуниор Месиас изведе гостите напред в 21-вата минута, но само четири по-късно Хараламбос Ликоянис изравни от пряк-свободен изстрел.

В 35-ата Джовани Симеоне направи 2:1 за Каляри, но гостите отговориха с гол на Салваторе Молина в 43-ата за 2:2. И това обаче не беше всичко за тази част, защото в заключителните секунди Рикардо Сотил даде нов аванс на домакините - 3:2.

Три минути след подновяването на играта Лука Чигарини от състава на Кротоне беше изгонен за втори жълт картон. И така обаче футболистите на Еузебио Ди Франческо не успяваха да си подсигурят трите точки. Те успяха да го сторят чак шест минути преди края, когато точен беше Жоао Педро. Първоначално този гол не беше зачетен заради засада, но ВАР отчете, че всичко е било според правилата и Каляри триумфира.

Преди седмица клубът от Сардиния пребори и Торино с 3:2 в друг наситен с попадения мач и вече има 7 точки, след като беше само 1 след първите три кръга. Кротоне пък остава на дъното само с един “хикс” от пет мача.