Лудогорец се измъкна сух под проливния дъжд в Монтана, нападател с тежка травма (видео)

Лудогорец записа много важен успех в гостуването си на Монтана. Българският шампион победи новака в efbet Лига с 3:1 в среща от 10-ия кръг на шампионата. Тимът от Разград трябваше да обръща мача, след като допусна изоставане още в самото му начало. Тони Тасев (2) даде аванс на домакините, но Ихиньо Марин (10) изравни набързо. След това нападателят беше заменен принудително от Елвис Манус, като дори се наложи да бъде изнесен на носилка. Появилият се от скамейката Ману (52) направи пълен обрата за "орлите", а минути преди края Доминик Янков (86) също се разписа за шампионите. Вчера ръководството на Лудогорец обяви раздялата си с чешкия наставник Павел Върба и щаба му. Новината дойде след загубата от белгийския Антверпен на старта на груповата фаза в Лига Европа, след като Лудогорец допусна неприятен обрат у дома.

Така днес разградчани бяха водени от 39-годишния Станислав Генчев, който направи повторен дебют начело на "орлите".
Още във 2-ата минута на мача Монтана поведе в резултата. Тони Тасев даде аванс на домакините с третия си гол в efbet Лига. Крилото получи топката в наказателното поле и останал един на един с Икоко финтира защитника, след което стреля през краката му и изненада Владислав Стоянов.
В 9-ата минута Тони Тасев демонстрира добра скорост и изскочи зад гърба на защитата на Лудогорец. Последва удар на футболиста на Монтана, който Владислав Стоянов улови лесно.

В 10-ата минута Лудогорец заличи пасива си с гол на Ихиньо Марин. Нападателят беше най-съобразителен в наказателното поле след центриране от ъглов удар и с глава не остави шансове на Макенджиев.
В 17-ата минута Николай Минков пробва да изненада Владислав Стоянов с шут от далечна дистанция. Стражът на Лудогорец внимаваше и плонжира, за да блокира удара.
В 21-ата минута Ихиньо Марин напусна терена принудително. Нападателят беше изнесен на носилка след влизане в краката му на Раян Сенхаджи. Бранителят игра с топката, но закачи и крака на своя опонент. Мястото на Марин на терена беше заето от Елвис Ману. Само минута по късно опасен удар на Абел Анисе беше париран от Макенджиев. В 32-ата минута Икоко подаде към Анисе, а халфът с едно докосване продължи към Текпетей. Новото попълнение на Лудогорец стреля към вратата на Макенджиев, но стражът улови.
В 42-ата минута Каули беше оставен да стреля към вратата на Монтана. Ударът на халфа обаче прелетя високо над напречната греда.
В 52-ата минута Лудогорец достига до пълен обрат на стадион "Огоста". В герой за "орлите" се превърна Елвис Ману, който засече центриране на Абел Анисе на втора греда. При попадението стражът на Монтана Благой Макенджиев увисна, а нито един защитник не покри Ману. Веднага след попадението Монтана отговори с опасен удар на Тони Тасев. Топката отскочи от мокрия терен малко преди Владислав Стоянов, но вратарят на шампионите успя да блокира шута. В следващите минути чисти голови положения пред двете врати липсваха.

В 86-ата минута Лудогорец направи важна крачка към крайния успех в гостуването си днес. Страхотна контраатака на "орлите" завърши с подаване в коридор на Текпетей към Доминик Янков. Младокът стреля и преодоля Макенджиев, промушвайки топката през краката му.
В добавеното време Монтана можеше да намали с удар на Сергей Георгиев, който някак Владислав Стоянов успя да блокира с крак. Секунди преди края Сантана направи непростим пропуск, останал на метър от голлинията.
МОНТАНА - ЛУДОГОРЕЦ 1:3