ПСЖ огорчи Дижон с голове на Кийн и Мбапе (видео)

Френският хегемон Пари Сен Жермен постигна убедителен успех с 4:0 над Дижон у дома в двубой от осмия кръг на Лига 1 и си върна самочувствието след загубата от Манчестър Юнайтед в Шампионската лига през седмицата. По две попадения за успеха на парижани отбелязаха младоците Мойс Кийн (3, 23) и Килиан Мбапе (82, 88). С успеха ПСЖ събра 18 точки и води във временното класиране, но има само 1 повече от Лил, който е с мач по-малко.

Двубоят на "Парк де Пренс" започна вихрено за домакините. Още в третата минута резултатът беше открит, след като Кийн засече отблизо центриране от фланга. Младият италианец удвои аванса на домакините в 23-ата минута, след като завърши атака, започната от Неймар.
Бразилецът проби в наказателното поле, преодоля сгъстената отбрана и успя да насочи топката към Кийн, който на празна врата не сбърка. Резултатът се запази до заключителните десет минути, когато Мбапе на два пъти огорчи гостите. В 82-ата той прати топката пок плонжа на стража на Дижон, а пет по-късно след нова атака, започната от Неймар и преминала през Сарабия оформия крайния резултат.