Марек влезе в първата осмица на Суперлигата

Марек даде само гейм на Ботев (Луковит) преди плейофа (снимки)

Волейболният отбор на Марек Юнион Ивкони (Дупница) успя да извоюва мястото си в първата осмица на Суперлигата за сезон 2020/21, след като се наложиха над Ботев (Луковит) с 3:1 (25:20, 25:23, 22:25, 25:18) в плейофен мач от Група 4 на квалификационните турнири, игран тази вечер в Правец.

В първата среща помежду им в групата дупничани победиха със същия резултат. Така с две победи Марек се класира за първата осмица на Суперлигата, докато Ботев ще играе във втората.

Марек поведе в първия гейм, след което заигра с почти равно темпо с Ботев. Впоследствие дупничани отново взеха предимство и в крайна сметка спечелиха гейма с 25:20. Във втората част двата отбора бяха равностойни, но домакините от Ботев поеха инициативата и оформиха добра разлика. Играчите на Виктор Карагьозов успяха да стопят преднината и да изравнят. Не след дълго, обаче, Ботев отново набра инерция и дръпна. Последва нова игра на нерви, от която дупничани излязоха победители - 25:23 и 2:0.

В третия гейм играта тръгна точка за точка до 8:8, след което Марек отново поведе. В следващите минути луковитци отново набраха инерция и вкараха интрига. Напрежението от двете страни на мрежата се покачваше след всяко разиграване, играчите на Пламен Тодоров поведоха, но дупничани успяха за пореден път да излязат от ситуацията. Ботев стигна до геймбол и съумя да го направи, намалявайки на 1:2 гейма след 25:22. Четвъртата част премина с размяна на ролите и равностойна игра. След 14:14, обаче, Марек показа по-стабилна игра и спечели с убедителното 25:18, а с това и мача с 3:1.

БОТЕВ (ЛУКОВИТ) - МАРЕК ЮНИОН ИВКОНИ (ДУПНИЦА) 1:3 (20:25, 23:25, 25:22, 18:25)
БОТЕВ: Людмил Бенов, Иван Панков, Мирослав Братанов, Цветослав Цаков, Пламен Тодоров, Борис Борисов - Валери Георгиев-либеро
Старши треньор: ПЛАМЕН ТОДОРОВ
МАРЕК: Светослав Станков, Димитър Дулчев, Калоян Балабанов, Цветелин Цветанов, Павел Душков, Любчо Янков - Дафин Коцаков-либеро (Стефан Узунов, Илиян Преспов, Светослав Иванов, Ивайло Дамянов, Никола Карагьозов)
Старши треньор: ВИКТОР КАРАГЬОЗОВ.