Осасуна отпразнува 100-годишния си юбилей с победа срещу Билбао (видео)

Отборът на Осасуна победи с минималното 1:0 при домакинството си на Атлетик Билбао от седмия кръг на Ла Лига.

Успехът дойде навръх 100-годишнината на клуба от Навара и дойде с точно попадение на Рубен Гарсия от дузпа в 81-ата минута. Също така домакините записаха първата си победа срещу този съперник на своя стадион от октомври 2012 година насам. До днес баските бяха в серия от четири поредни успеха при гостуванията си на “Ел Садар”.
С трите точки днес Осасуна събра общо 10 и се изкачи на четвъртата позиция в класирането, където Атлетик е 15-и с 6 пункта в своя актив.