Англия

Ливърпул този път надмогна недоразуменията на ВАР и се изравни на върха с Евертън (видео)

24 октомври 2020 | 23:43 - Обновена
Ливърпул се върна към победите в Премиър лийг, след като шампионите стигнаха до обрат с 2:1 срещу Шефилд Юнайтед на "Анфийлд" в двубой от шестия кръг. След проблемите, които "червените" имаха с ВАР по време на дербито с Евертън, днес отново технологията взе спорно решение, изглеждащо в ущърб на Ливърпул. В 13-ата минута гостите поведоха с гол от дузпа на Сандер Берге, като наказателният удар бе отсъден за много спорно нарушение на Фабиньо. Ако изобщо имаше фал, изглеждаше, че той е пред наказателното поле, но след намесата на ВАР бе отсъден 11-метров наказателен удар. След това пък гостите имаха още две претенции за дузпи, за осъждането на които имаше основания. Ливърпул стигна до обрат след голове на Роберто Фирмино (41') и Диого Жота (64'). Благодарение на тях шампионите се изравниха по точки с лидера във временното класиране Евертън, който обаче в момента е с мач по-малко. Шефилд Юнайтед остава с едва една точка след шест мача.

Голямата новина в състава на домакините бе завръщането на вратата на Алисон Бекер, който получи контузия в рамото в началото на месеца и оттогава не бе играл. Фабиньо отново стартира в центъра на отбраната заедно с Джо Гомес. Юрген Клоп предприе още едно изключително интересно решение - Диого Жота бе титуляр заедно с Роберто Фирмино, Мохамед Салах и Садио Мане. Португалецът беше част от нападателното трио, докато бразилецът действаше зад тях. Джордан Хендерсън също бе титуляр.
Бившият играч на Ливърпул Риан Брюстър стартира за първи път в Премиър лийг за Шефилд Юнайтед. Итън Ампаду и Бен Осбърн също започнаха.

Ливърпул започна много агресивно в атака и още във втората минута създаде чисто голово положение. Робъртсън изведе добре Мане зад гърба на Башам. Рамсдейл тръгна напред, но закъсня и сенегалецът успя да центрира към Фирмино. В решителния момент обаче Игън успя да блокира. Малко след това Александър-Арнолд опита да изненада стража на гостите с директно изпълнение на фал от близо 50 метра. Изстрелът бе много добър, но Рамсдейл се върна и изби в корнер.

Така се стигна до шокиращата за домакините 11-а минута, когато Фабиньо направи шпагат срещу Макбърни около границата на наказателното поле. Майк Дийн отсъди пряк свободен удар, макар че бразилецът със сигурност игра с топката. След намесата на ВАР и преглед на ситуацията на монитора реферът реши, че нарушението е на линията, което повторенията в никакъв случай не доказаха. Дийн в крайна сметка отсъди дузпа, която Сандер Берге реализира за 0:1.
Шампионите се смутиха от този развой и следващите минути бяха трудни за тях. В 20-ата минута центриране на Балдок срещна ръката на Робъртсън в наказателното поле. Гостите настояваха за нова дузпа, но този път нямаше такова решение. Макбърни пък пропусна две чудесни възможности да удвои аванса на гостите, но в първия случай стреля встрани от чиста позиция, а след това Алисон спаси.

В 38-ата минута гостите отново поискаха дузпа, след като Берге падна след съприкосновение с крака на Жота, който не успя да играе с топката. Тук Майк Дийн и ВАР решиха, че няма нищо нередно, макар че нарушението изглеждаше по-явно от това на Фабиньо.

Три минути след това логичното се случи и Ливърпул изравни резултата. Хендерсън центрира добре отдясно, Мане засече с глава, а Рамсдейл изби. Фирмино направи добавка отблизо за 1:1.

Още в следващата минута Салах се озова сам срещу стража на гостите, но не успя да го преодолее. Впоследствие се видя, че египтянинът е бил в положение на засада в тази ситуация, така че пропускът му нямаше значение.

В 62-рата минута Салах вкара хубав гол, след като овладя добре центриране на Александър-Арнолд и незабавно стреля от въздуха, но попадението бе отменено заради тънка засада. Две минути след това обаче обратът бе факт, след като Жота засече с глава перфектно центриране отляво на Садио Мане.
Гостите тръгнаха напред в опит да отговорят. Алисон изби удар на Берге, а хубав изстрел на Макголдрик профуча на сантиметри над вратата.

В 80-ата минута Салах отново нямаше късмет да се разпише, след като негов удар срещна гредата.

Такуми Минамино Такуми Минамино18 Оливър Бърк14 Оливър Бърк
86' Sander Berge  Sander Bergeжълт картон
Диого Жотаизлиза Диого Жота  83'
Джеймс Милнървлиза Джеймс Милнър
Роберто Фирминоизлиза Роберто Фирмино
Такуми Минаминовлиза Такуми Минамино
76' Джон Лундстрам  Джон Лундстрамизлиза
Дейвид МасГолдрик  Дейвид МасГолдриквлиза
66' Енда Стивънс  Енда Стивънсжълт картон
Диого Жотагол Диого Жота  64'
54' Райън Брюстър  Райън Брюстъризлиза
Оливър Бърк  Оливър Бърквлиза
Роберто Фирминогол Роберто Фирмино  41'
13' Sander Berge  Sander Bergeдузпа
3' Джон Лундстрам  Джон Лундстрамжълт картон

25 октомври 2020 | 13:45

Странни коментари. Дузпата не е дузпа не за друго, а защото тоя НЕ беше стъпил на линията в момента на съприкосновението, а причината изобщо да успее да стъпи е в това, че Фабиньо игра за топката. Затова НЕ е дузпам ама спорталските тролове не спят. Рейтинг: 7 1

БТР
(Гост)
25 октомври 2020 | 14:52

Браво! Да ти чуем сега коментара за играта с ръка на Робъртс и нарушението в 38-та минута извършено в наказателното на Пул. Ако може по-детайлно...И да те светна, че не обвиняват ВАР за преместването на нарушението, а за това, че не са разгледали дали има такова. Давай, да ти чуем ''анализа'' за другите две ситуации. Рейтинг: 1 6

Този коментар е твърде голям. Ако искате да го прочетете натиснете тук

до някой си
(Гост)
68
отговор
25 октомври 2020 | 11:54

Ако сега,ако после с Байерн същото като на Алианц,а и със всеки друг! Рейтинг: 2 0

25 октомври 2020 | 10:08

Ливърпул си остават най-силния отбор в Англия. Как решиха, че някакви мърляви чернодрешковци и администраторчета ще успеят да ги спрат? Единствено пада реномето на ВЛ. Рейтинг: 29 8

някой си
(Гост)
25 октомври 2020 | 10:54

Пич, какви глупости говориш? Та нали точно тези хора миналата година ви поВАРиха титлата в Англия... за 30 годишният юбилей! Не спирате да ревете за 1/2 ситуацийка, а вашите "тънки" засади не обелвате и дума! И не на последно място Пуул тази година доста издишат и до тук всички отбори с които играха изглеждат доста равностойни по игра, че и на моменти дори ви надиграват откровено. Та, мечтай си да сте пак най-силният отбор в Англия. Пълна скръб сте и вие, както и повечето отбори от традиционната първа шестица. Ако сега изиграете един мач с Байерн Мюнхен например, ви гарантирам, че ще загубите минимум с 5 гола разлика! И всеки фен на Пуул знае много добре това! Рейтинг: 12 33

До някой си
(Гост)
25 октомври 2020 | 11:09

Много омраза и болка си насъбрал...сори но ще се гърчиш и тази година,защото Пул пак ще да лампиони Рейтинг: 17 4

до някой си
(Гост)
25 октомври 2020 | 12:25

Пич, миналата година ВАР толкова пъти ощетяваха Ливърпул, че е меко казано неадекватно да твърдиш това което си написал. Причината да не прави впечатление е, че въпреки ВАР теслите Ливърпул успяваха да си вземат мачовете и реално това не им костваше много точки. Понятието "армпит офсайд" стана използвано точно след свирена засада на Фирмино срещу Астън Вила при 1-0 за бирмингамци. Статистиката ясно показва кой отбор от висшата лига има най-много "подарени" точки от ВАР, т.е. решения на ВАР в тяхна полза. Същите имат и най-голям брой дузпи свирени в тяхна полза, като не малка част от тях са смешни. Нищо не можеш да гарантираш понеже е очевидно, че си бил освободен от физическо. Рейтинг: 24 3

YNWA2020
(Гост)
25 октомври 2020 | 13:37

Това с тоя ВАР не спирате да го повтаряте, но всички знаете, че е пълна глупост. А за подарена титла, това само няколко дебила в коментарите тук гоп мислят, абсолютно никой друг. Рейтинг: 12 3

някой си
(Гост)
25 октомври 2020 | 19:35

Пич, аз макар и не до край реализиран футболист, съм играл доста тази игра и не съм бил освободен от физическо! казвам само, че ако миналата година в действителност заслужавахте титлата, като най-постоянно представящият се отбор, не означава, че не имало много моменти на подпирания от съдии, само защото сте Ливърпул. Името винаги работи за големите, същото е и с Ман.Юнайтед и някои други в Европа. Спомням си няколко мача като онзи с Лестър на Анфийлд, където ви надиграха, но "малките" бяха порязани от съдиите и загубиха.Примерите са много, но все пак играхте силно като цяло и си спечелихте титлата! Тази година обаче, поне за сега от първите мачове, по нищо не личи да сте най-силният отбор дори и при постоянно дънещите се останали "фаворити" . Издишате и тепърва ще разберете, че това не са просто злобни приказки, а анализ на база играта ви преди и сега! Рейтинг: 0 4

до някой си
(Гост)
25 октомври 2020 | 20:05

пич, лестър на Анфийлд никога не са били подпирани. Имало е спорни отсъждания в полза на Ливърпул, но е имало повече в ущърб. По-предния сезон точно спестен червен на МакГуайър и недадена дузпа в мача срещу Лестър костваше титлата на Ливърпул. Миналият сезон имаше толкова тесли, фалът срещу Ориги при голът в мача срещу Юнайтед, засада с мишница и редица други. Нелепо е да говориш такива неща... А за оценката ти за играта "преди и сега" ще кажа само, че е срамно ако си играл футбол да говориш такива глупости. Рейтинг: 4 0

ONLINEPARI
(Гост)
65
отговор
25 октомври 2020 | 09:23

СПЕ ЧЕЛЕЕТЕ ДО 699$ НА МЕСЕЦ. ЕДИНСТВЕНОТО КОЕТО ТРЯБВА ДА НАПРАВИТЕ Е ДА СЕ РЕ ГИСТРИРАТЕ. БЕЗ ДА ВЛАГАШ СОБСТВЕНИ СРЕДСТВА 11 ТОП САЙТА. ЗА ПОВЕЧЕ ИНФО ТУК. -------------------------------------- B G S E C U R E - P T C - S I T E - C O M Рейтинг: 0 2

25 октомври 2020 | 08:42

Труден мач.Видимо беше че единият отбор ще се защитава а другият ще атакува.Шефилд може и да са предпоследни,но в този мач бяха излезнали нахъсани и да играят за победата.Когато си шампион,всеки иска да те победи.Колкото до дузпата,ами тя си дойде от грешката на Фабиньо и неговото лошо изчистване на топката.Сега колко точно беше дузпа или фаул на линията е съвсем друг въпрос.Имам чувството че този ВАР,поне в Англия,по-скоро замаскира колко ужасни са реферите там,от колкото да балансира играта.Колкото до нас,ами този гол от тази странна дузпа не ни попречи да играем наща игра.Първоначално заливахме играчите отпред с дълги топки,които просто не вършиха никаква работа.После променихме играта,и изравняването дойде точно на време.Видимо че парите които,дадохме за Жота си заслужават.Момчето спокойно може да замени Салах,който според мен му трябва малко време на скамейката,да презареди батерийте,защото вече видимо че започва да се изнервя от лесните пропуски които прави.Отново,трудна победа но победа,гледаме към следващият мач и да се надяваме да няма повече контузени. Рейтинг: 22 0

123
(Гост)
25 октомври 2020 | 15:34

Няма ли да е по-добре Клоп да ползва Жота на мястото на Фирминьо, че Салах, дори да изпуска твърде много положения, все пак и вкарва голове. О чевадно е , че япончето не е смяна на Боби, а по-скоро е само за 10-ита минути от резервната скамейка. Заради проекта ни с МЮ ще ни режат, то се вижда. На нас ни отменят голове и свирят дузпи с/у нас. МЮ и тях ги режат- вече имат мач без дузпа за МЮ. Рейтинг: 4 0

В и К
(Гост)
62
отговор
25 октомври 2020 | 08:40

И без да е привърженик на теории на конспирацията, на човек като му се натрупат факти започва да си задава въпроси: предния мач - милиметри от ръкава на Мане в хипотетична засада, този мач - милиметри от крак на линията на пенала и повече от полемична дузпа, предния мач - опит за умишлено убийство с тежки резултати за здравето на основен футболист и при всичкия наличен регламент дърводелеца да бъде наказан за върховната си тъпотия след мача, нищо не се случи... Междувременно пред очите ми е горещата прегръдка, с която Магуайър дари Аспиликуета в пенала и.... ни ВАР, ни нищо...Та, момчета, напоследък говорим за така и недоказани милиметри, микрони и т.н. все във вреда на т.нар. ЛиВАРпул и въпросите нарояват. Рейтинг: 44 3

Howard Webb
(Гост)
25 октомври 2020 | 09:25

Хубав коментар, но се съмнявам, че празноумците ще направят опит да им влезе нещо в главата. За мен лично не са ми нужни последните две седмици - системното подпомагане на МанЮн продължава от десетилетия насам. Дали по политически, финансови или културно-исторически причини, Ливърпул е бил мразен и мачкан от ФА винаги. Глупците ше се опитат да кажат, *що не се оплаквахте миналата година* изтъквайки хипотетични положения в един или два мача, без да обърнат внимание на бруталните тесли, които и тогава отнасяхме. Само напомням : 25 дузпи за един сезон ! Рейтинг: 24 0

MB
(Гост)
25 октомври 2020 | 11:12

..Услужливо пропускаш спестения червен картон на Мане с Арсенал, а този мач можеше да се развие по коренно различен начин, ако някой не си беше затворил очите. Нищо не казваш за двете спестени дузпи на Шефилд? Ако погледнем общата картина, май не сте чак толкова ощетени, след като си взехте трите точки. ВАР допуска грешки почти всеки кръг от както е въведен, и няма отбор в лигата, който да не е имал основателни претенции към системата. Пак да попитам: Имаше ли спестени дузпи за Шефилд? Рейтинг: 3 14

YNWA2020
(Гост)
25 октомври 2020 | 13:55

За последен път обяснявам: срещу Арсенал: топката беше в Мане, той беше с гръб и гардираше, това е НИКАКЪВ червен картон и съвсем заслужен жълт. Ни нос му разби, ни зъб му изби, преживейте го. Рейтинг: 4 2

123
(Гост)
25 октомври 2020 | 15:40

След проекта ни С МЮ , който реши на "финтира" ФА има явни резултати - дузпа за игра с топката извън наказателното поле и поредния отмемен гол за нас и вече 1 мач без дузпа за МЮ - режат и двата отбора. YNWA Рейтинг: 1 1

Ливърпулец
(Гост)
61
отговор
25 октомври 2020 | 08:30

Можеше да се свири още една дузпа поне за Шеф.Юн.Но пък отсъдената беше гавра с футбола.Така че в това отношение всичко е справедливо.Ливърпул си победи рутинно,по шампионски.Искам само хейтърите да си записват колко пъти червените ще бъдат брутално ощетени от съдиите,както по-миналия сезон,когато ни ограбиха и титлата отиде при Сити.Но вече сме толкова свикнали през годините,че ще преборим на терена и системата.Защото,Ливърпул е най-великия клуб на Земята и се гордея че съм негов привърженик от близо 30г.Само Ливърпул.YNWA! Рейтинг: 38 7

...
(Гост)
25 октомври 2020 | 11:20

Кой ви е ограбил бе мишок? Трябваше да сте поне 10 точки зад Сити, но лудия ви късмет ви остави шансове до края... Миналия сезон си бяхте най-добри и си заслужихте титлата, но това ви е засега. Рейтинг: 1 10

Чичо
(Гост)
60
отговор
25 октомври 2020 | 08:28

Посланието от този и предишния мач е ясно - никой не е по голям от лигата, сега друг е въпроса дали Ливърпул ще чуе това послание. Рейтинг: 18 2

точно
(Гост)
25 октомври 2020 | 11:21

Така е, видяхме го миналия сезон. На едните им дадоха титла, а на другите участие в ШЛ. Рейтинг: 1 1

YNWA2020
(Гост)
25 октомври 2020 | 13:50

Кой на кого е дал титла миналия сезон, че не се сещам? И ти ли си объркан? И ти ли си с температрура? Да нямаш ковид? Рейтинг: 2 1

adventuи
(Гост)
59
отговор
25 октомври 2020 | 08:21

в ситуация първо няма нарушение а се коментира дузпа ,егати съдиите ,егати чудото,а във стаята на ВАР баба с очила да прегледа ситуацията щеше да вземе правилното решение...т'ва може би най-измислената дузпа ,която съм виждал Рейтинг: 33 2

YNWA2020
(Гост)
25 октомври 2020 | 14:51

Абсолютно, ръката на Робо беше повече дузпа, но всъщност спъването на Жото срещу Берге може би имаше най-много основание за дузпа, а тука дори нямаше нарушение. Рейтинг: 3 1

Livo
(Гост)
58
отговор
25 октомври 2020 | 07:15

Важното е да няма двоен аршин,щом е на линията е дузпа,ама да не стане срещу Манксовете да е свободен удар,че вече взеха да се оливат............. Рейтинг: 27 1

...
(Гост)
57
отговор
25 октомври 2020 | 05:31

абе драги недоразумения в стремежа си да оплювате играта на LFC от нищоправене пишете само глупости по време на мача квото било било в последните минути когато се решава един мач кво стана- ливърпул играеха с топката а другите бягаха покрай тях и искаха да видят кръгла ли е квадратнь ли е?! Рейтинг: 26 2

опс
(Гост)
56
отговор
25 октомври 2020 | 02:49

Хаха, тези едвам победиха най-слабия отбор до момента в лигата и пак се правят на жертви. Готвите ли се за 'шпалира'' на 7-и ноември? Шитягите други може да не бият, ама вас ви мандръсат юнашката. Рейтинг: 6 67

YNWA2020
(Гост)
25 октомври 2020 | 13:41

Ти си истински объркан. Да нямаш температура? Да нямаш ковид? Да не се превърнеш в статистика? Почини си, или направо почини. Рейтинг: 2 0

›› Live Scores

Календар

calendar_icon
календар затвори

Всички мачове

Помислете пак, когато кажете, че 3:0 е класически ... 13 април 2020
Знаете ли защо 3:0 е "класически" резултат? Често сте го чували и чели, вероятно сами сте го използвали като "футболен термин" неведнъж, но замисляли ли сте се каква е причината точно 3:0 да е "класика"? 3:0 се нарича ...
Бербатов разкри най-големия комплимент към себе ... 13 октомври 2020
Българското футболно величие Димитър Бербатов даде обширно интервю за онлайн списанието Marca Plus, в което си припомни мигове от славната си кариера, както и говори за настоящето. „Сега прекарвам повече време с ...

Левски | ЦСКА | Лудогорец | Първа лига | Втора лига | Национални отбори по футбол | Купа на България | Англия | Испания | Италия | Германия | Франция | Русия | Шампионска лига | Лига Европа | Мачове на живо | Волейбол | Тенис | Формула 1 | Баскетбол

Съдържанието на този уеб сайт и технологиите, използвани в него, са под закрила на Закона за авторското право и сродните му права. Всички статии, репортажи, интервюта и други текстови, графични и видео материали, публикувани в сайта, са собственост на Агенция Спортал, освен ако изрично е посочено друго. Допуска се публикуване на текстови материали само след писмено съгласие на Агенция Спортал, посочване на източника и добавяне на линк към www.sportal.bg. Използването на графични и видео материали, публикувани в сайта, е строго забранено. Нарушителите ще бъдат санкционирани с цялата строгост на закона.