Севиля се издъни у дома

Отборът на Севиля продължи лошата си серия в Ла Лига със загуба с 0:1 срещу гостуващия Ейбар в мач от седмия кръг. Кике Гарсия вкара единствения гол в края на първото полувреме. Момчетата на Юлен Лопетеги имат само една точка от последните си три двубоя в шампионата.

През първото полувреме головите ситуации бяха малко. Домакините се опитваха да контролират събитията, но не успяваха да застрашат вратата на съперника. В 41-ата минута баските нанесоха удар. Папе Диоп изведе Кике Гарсия на ръба на засадата и нападателят реализира за 0:1.
“Бяло-червените” тръгнаха по-настъпателно след почивката. В 51-ата минута те организираха контра, при която Хесус Навас изведе Мунир Ел Хадади, а той намери Ен-Несири. В средата на втората част Мунир вече имаше пет удара към вратата на съперника. Въпреки тоталното си териториално превъзходство домакините загубиха днес.