Мартин Петков нокаутира Лудогорец и остави Левски без загуба в U19 (видео)

Вторият отбор на Левски удари Лудогорец в дербито от 14-ия кръг на Елитната група до 19 години. "Сините" надвиха с 3:1 "орлите" на помощното игрище на стадион "Георги Аспарухов", като и четирите попадения паднаха след почивката. Основна заслуга за успеха има Мартин Петков, който отбеляза страхотно попадение от фаул за 2:1, а освен това участва активно при другите два гола на тима му. Веднъж и гредата спря деветката, който бе свален от мъжете. Гостите също могат да съжаляват, тъй като играха добре и дори удариха две греди - при 0:0 и при 1:1.

Мартин Петков можеше да изведе Левски рано след хубаво спиране, но вратарят Пламен Палеляшев спаси. Последваха два пропуска за гостите на Георги Николов. Той първо пропусна с глава, а след това удари гредата над Иван Андонов през първата част. Техничният халф на "сините" Даниел Начев пропусна да вкара в началото на втората част с удар от воле. Малко след това обаче Александър Мицев се разписа с глава, след като Петков шутира от воле към вратата, а съотборникът му засече топката в мрежата за 1:0.
Гостите обаче много бързо възстановиха равенството след автогол на Владимир Сиромахов, който не успя да изчисти центриране на Валентин Цветанов. Това малко притесни "сините", които можеха и да губят в следващите минути. Първо страхотно спасяване на Андонов спря удар с глава на капитана Хидает Хюсеин, който при следващата опасна атака на "орлите" удари гредата с хубав плътен удар от 20 метра.
Капитанът Петков с отлично изпълнение на пряк свободен удар от 25 метра върна преднината на Левски. Даниел-Викторов Кънчев пропусна да вкара за 2:2, а Петков от малък ъгъл прехвърли вратаря на гостите, но топката срещна гредата и не влезе за 3:1.
Третият гол падна в края, когато Петков навърза трима бранители, които при опита си да избият пратиха кълбото в резервата Стефан Стефанов, а той я върна в мрежата и подпечата успеха на Левски.
"Сините" останаха без загуба. Лудогорец, който е с мач повече от столичани, дели втората позиция с Черно море, като и двата състава имат по 29 точки.

ЛЕВСКИ (U19) - ЛУДОГОРЕЦ (U19) 3:1

1:0 Мицев (58)
1:1 Сиромахов (68-автогол)
2:1 Петков (80)
3:1 Стефанов (88)

ЛЕВСКИ:

1. Иван Андонов, 15. Богдан Костов, 5. Константин Айдарски, 21. Костадин Илиев, 17. Владимир Сиромахов, 6. Радослав Гайдев (к) (46 – 20. Стелиън Георгиев), 7. Мартин Хайдаров (73 – 14. Стефан Стефанов), 8. Даниел Начев (85 - 10. Тодор Найдин), 18. Александър Мицев (62 – 23. Ивайло Христов), 9. Мартин Петков, 11. Димитър Иванов.
ЛУДОГОРЕЦ: 12. Пепеляшев, 6. Маджаров, 3. Луканов, 7. Цветанов, 5. Пемперски, 8. Василев, 23. Господинов, 11. Кънчев, 17. Николов, 10. Хюсеин, 9. Владимиров (1. Петков, 20. Ремзи, 19. Иванов, 18. Димитров, 21. Недков)