Заха не остави шанс на Фулъм (видео)

Кристъл Палас излезе на пето място във временното класиране на Премиър лийг, след като победи с 2:1 като гост Фулъм в лондонското дерби от шестия кръг на английския шампионат. Жайро Ридевалд (8') и Уилфред Заха (64') се разписаха за "орлите", а Том Кеърни вкара гола за "котиджърс", но това попадение дойде твърде късно за домакините, които остават на дъното на класирането.

Скот Паркър бе направил само една промяна в сравнение с мача с Шефилд Юнайтед - Марио Лемина стартира вместо Иван Кавалейро. Бившият играч на Ливърпул Натаниел Клайн направи повторен дебют за Кристъл Палас. Предишният мач на десния бек с екипа на "орлите" бе през 2012 година. Скот Дан замени контузения Гари Кейхил, а капитанът Лука Миловойевич започна в халфовата линия вместо Джеймс Макартър.

Фулъм започна по-добре на "Крейвън Котидж", но Кристъл Палас бе отборът, който откри резултата. В осмата минута Ареола изби удар на Заха, но отбраната на Фулъм след това не успя да изчисти топката. Мичъл намери отново Заха, който по страхотен начин пусна в наказателното поле към Жайро Ридевалд. Последният завърши хладнокръвно отблизо.

В 25-ата минута Фулъм можеше да изравни, но удар на Луукман, който засече центриране на Робинсън отляво, срещна гредата. Няколко минути след това Батшуай прати топката във вратата на Ареола за втори път, но попадението правилно бе отменено заради засада.

Фулъм владееше топката двойно повече през първата част, но голямата разлика бе Уилфред Заха, който правеше атаките на Палас много по-остри.

В началото на второто полувреме Фулъм опита да се върне в мача, но вместо това домакините получиха нов гол след добра контраатака на "орлите". Таунзенд намери Bатшуай отдясно, след което белгиецът центрира по земя към далечната греда, където Заха засече отблизо - 0:2. Звездата на Палас удари коляното си в страничния стълб и видимо изпитваше болки, но след като получи лекарска помощ, остана на терена.
Две минути преди края Фулъм остана с човек по-малко, след като с помощта на ВАР Греъм Скот показа червен картон на резервата Камара, който игра само 23 минути.
В добавеното време Заха отбеляза новo попадение, което бе отменено заради тънка засада. В 95-ата минута Том Кеърни все пак върна един гол след много хубав изстрел от 25 метра. Това обаче не бе достатъчно за "котиджърс".