Югоизточна Трета лига: Локомотив (Пловдив) II - Ботев (Пловдив) II - 1:0

Интер се върна към победите и "сухите" мрежи срещу удобен съперник

Отборът на Интер записа успех с 2:0 при гостуването си на Дженоа от петия кръг на Серия “А”. По този начин “нерадзурите” прекратиха серията си от три мача без победа във всички турнири и също така запазиха първа “суха” мрежа през сезона. Попаденията отбелязаха Ромелу Лукаку (64') и Данило Д'Амброзио (79'). За пети пореден път грандът от Милано печели срещу "грифоните", като головата разлика в последните пет срещи помежду им е 18:0.

Антонио Конте бе направил четири промени след равенството 2:2 с Борусия (Мьонхенгладбах) в Шампионската лига. В защита започнаха Андреа Ранокия и Алесандро Бастони вместо Стефан де Фрай и Александър Коларов. Марсело Брозович бе заменил Николо Барела, а Алексис Санчес бе отстъпил мястото си на Лаутаро Мартинес. Домакините пък бяха подредени в 3-5-2 с Марко Пяца и Горан Пандев в атака.

В 14-ата минута удар на Лаутаро мина над вратата. В 26-ата Артуро Видал стреля отблизо, но Матия Бани се хвърли на пътя на топката. Две минути по-късно Лукаку падна в наказателното поле след борба с Бани за топката, но съдията не уважи претенциите му за дузпа. В 33-ата Лаутаро изпълни воле, но топката се отби в противников играч и излезе в корнер.
"Нерадзурите" стигнаха до гол с първия си точен удар в мача. Това стана в 64-ата минута, когато Лукаку комбинира с резервата Барела и прати топката в противниковата мрежа. Белгиецът се разписа и пет минути по-късно, но тогава беше маркирана засада. Лаутаро беше заменен в 72-ата минута и си изкара гнева от слабото си представяне върху резервната скамейка. Гостите все пак отбелязаха второ попадение. В 79-ата минута при центриране от корнер Ранокия отклони с глава топката към Д'Амброзио, който също с глава я добута зад голлинията за 2:0 в полза на своя тим. Това се оказа и крайният резултат в мача.
Така Интер се изкачи на третото място в класирането с актив от 10 точки, а Дженоа е 15-и с 4 пункта на своята сметка.
ДЖЕНОА - ИНТЕР 0:2

0:1 Лукаку (64')
0:2 Д'Амброзио (79')