Италия

Интер се върна към победите и "сухите" мрежи срещу удобен съперник

24 октомври 2020 | 20:50 - Обновена
Отборът на Интер записа успех с 2:0 при гостуването си на Дженоа от петия кръг на Серия “А”. По този начин “нерадзурите” прекратиха серията си от три мача без победа във всички турнири и също така запазиха първа “суха” мрежа през сезона. Попаденията отбелязаха Ромелу Лукаку (64') и Данило Д'Амброзио (79'). За пети пореден път грандът от Милано печели срещу "грифоните", като головата разлика в последните пет срещи помежду им е 18:0.

Антонио Конте бе направил четири промени след равенството 2:2 с Борусия (Мьонхенгладбах) в Шампионската лига. В защита започнаха Андреа Ранокия и Алесандро Бастони вместо Стефан де Фрай и Александър Коларов. Марсело Брозович бе заменил Николо Барела, а Алексис Санчес бе отстъпил мястото си на Лаутаро Мартинес. Домакините пък бяха подредени в 3-5-2 с Марко Пяца и Горан Пандев в атака.
В 14-ата минута удар на Лаутаро мина над вратата. В 26-ата Артуро Видал стреля отблизо, но Матия Бани се хвърли на пътя на топката. Две минути по-късно Лукаку падна в наказателното поле след борба с Бани за топката, но съдията не уважи претенциите му за дузпа. В 33-ата Лаутаро изпълни воле, но топката се отби в противников играч и излезе в корнер.
"Нерадзурите" стигнаха до гол с първия си точен удар в мача. Това стана в 64-ата минута, когато Лукаку комбинира с резервата Барела и прати топката в противниковата мрежа. Белгиецът се разписа и пет минути по-късно, но тогава беше маркирана засада. Лаутаро беше заменен в 72-ата минута и си изкара гнева от слабото си представяне върху резервната скамейка. Гостите все пак отбелязаха второ попадение. В 79-ата минута при центриране от корнер Ранокия отклони с глава топката към Д'Амброзио, който също с глава я добута зад голлинията за 2:0 в полза на своя тим. Това се оказа и крайният резултат в мача.
Така Интер се изкачи на третото място в класирането с актив от 10 точки, а Дженоа е 15-и с 4 пункта на своята сметка.

ДЖЕНОА - ИНТЕР 0:2

0:1 Лукаку (64')
0:2 Д'Амброзио (79')

Дженоа: Перин, Бани, Сапата, Голданига, Джилионе, Ровела, Бадел, Бехрами, Чибора, Пандев, Пяца

Интер: Ханданович, Д'Амброзио, Ранокия, Бастони, Дармиан, Видал, Брозович, Перишич, Ериксен, Лукаку, Лаутаро
Филипо Мелегонивлиза Филипо Мелегони
81' Матео Дармиан  Матео Дармианизлиза
Александър Коларов  Александър Колароввлиза
80' Артуро Видал  Артуро Видализлиза
Раджа Наинголан  Раджа Наинголанвлиза
79' Данило Д'Амброзио  Данило Д'Амброзиогол
72' Лаутаро Мартинес  Лаутаро Мартинесизлиза
Андреа Пинамонти  Андреа Пинамонтивлиза
Марко Пяцаизлиза Марко Пяца  65'
Елдор Шомуродоввлиза Елдор Шомуродов
64' Ромелу Лукаку  Ромелу Лукакугол
Милан Баделизлиза Милан Бадел  61'
Миха Заичвлиза Миха Заич
Валон Бехрамиизлиза Валон Бехрами  60'
Иван Радовановичвлиза Иван Радованович
58' Кристиан Ериксен  Кристиан Ериксенизлиза
Николо Барела  Николо Барелавлиза
Иван Перишич  Иван Перишичизлиза
Ашраф Хакими  Ашраф Хакимивлиза
Ленарт Чибораизлиза Ленарт Чибора  46'
Лука Пелегринивлиза Лука Пелегрини
40' Лаутаро Мартинес  Лаутаро Мартинесжълт картон