Очаквайте в 17:00: Левски с последна тренировка преди срещата с Берое, "сините" са амбицирани да се върнат към победите

Сампдория удари Аталанта като гост (видео)

Отборът на Сампдория постигна изненадваща победа с 3:1 при гостуването си на Аталанта в ранния мач от днешната програма на петия кръг в Серия “А”.

В 13-ата минута Фабио Куалярела финтира Хосе Луис Паломино и с мощен шут прати топката в неговата мрежа. В 45-ата ветеранът можеше да се разпише за втори път в срещата, но Марко Спортиело спаси изпълнената от него дузпа, свирена за игра с ръка на Мохика. Генуезците все пак стигнаха до втори гол в 59-ата минута, когато Мортен Торсби с глава засече центриране на Якуб Янкто. В 80-ата Дуван Сапата беше фаулиран в противниковото наказателно поле и именно той беше точен от бялата точка. Крайният резултат оформи Янкто в добавеното време след асистенция на новото попълнение Кейта Балде.

Така и двата отбора имат по 9 точки, но с по-добрата си голова разлика Аталанта е трети, а Сампдория е четвърти.