Англия

Уест Хам удържа и спечели точка срещу Ман Сити (видео)

24 октомври 2020 | 16:22 - Обновена
Уест Хам продължи с добрите си резултати и спечели точка от домакинството си на Манчестър Сити. Отборът на Дейвид Мойс поведе след задна ножица на Микайл Антонио в 18-ата минута. След почивката обаче "чуковете" трябваше да се справят със сериозен натиск на съперника. Влезият като резерва Фил Фодън изравни в 51-ата минута, а гостите пропуснаха няколко възможности към края.

Отборът на Гуардиола е спечелил едва 8 точки след първите пет кръга, което е най-лошият на "гражданите" от 2014 г. В момента те изостават на 5 точки от лидера Евертън. За Уест Хам, който е със същия актив от точки, но след 6 мача, резултатът е положителен, тъй като слага край на серия от 11 поредни загуби от Манчестър Сити.

Гостите очаквано имаше предимство по отношение владеенето на топката от самото начало. Домакините бяха приели това и се защитаваха организирано, като чакаха шансове си на контраатаки.

"Чуковете" се възползваха от първия си шанс по великолепен начин. След центриране на Куфал Микайл Антонио със задна ножица прати топката в мрежата. Ситуацията бе разгледана с ВАР поради съмнения за игра с ръка са Сучек, който подаде на Куфал, но бе преценено, че няма нарушаване на правилата.

Попадението повииши темпото на мача и последваха положения и пред двете врати. Антонио бе изведен в предни позиции, но Ерик Гарсия успя да се върне, а Едерсон излезе и двамата го спряха. Пред другата врата Калсело прави добра топка към Марез, но той успя само да я насочи към вратата без да затрудни Фабиански.

Сити продължаваше да вледее топката, но без да създава положения. Наложи се Гарсия да се пробва от далечна дистанция, но кълбото мина покрай вратата. Към края на полувремето дори Уест Хам взе инициативата. Тимът на Мойс игреше със самочувствие и търсеше удвояване на преднината си.

"Гражданите" бяха загубили осем от последните си девет мача, когато губеха на почивката. Гуардиола имаше желание да промени това. Той извади Серхио Агуеро и за началото на втората част на терена бе Фил Фодън. Аржентинецът бе пасивен преди почивката и очевидно още не е в оптимално състояние.

Английският национал пък оправда доверието на Гуардиола. Фодън изравни резултата в 51-ата минута. Кансело проби отляво и успя да го намери в наказателното поле. Фодън успя да овледее, завъртя се и с прецизен удар прати кълбото в долния десен ъгъл на Фабиански.

През второто полувреме Ман Сити бе доста по-агресивен, а след попадението започна да доминира по-сериозно. Включването на Фодън пък запали искрата в нападение и атаките на гостите изглеждаха доста по-опасни.

Ситуацията стана още по-сложна за Уест Хам, тъй като голмайсторът Микайл Антонио трябваше да напусне терена поради контузия в 52-ата минута. "Гражданите" натискаха в търсене на нов гол, а в 69-ата минута на терена се появи Кевин Де Бройне. "Чуковете" на моменти се защитаваха с повечето си играчи близо до наказателното поле и полагаха доста усилия, но успяваха да се справят и не допускаха реални опасности пред Фабиански.

Визията на Де Бройне създаваше проблеми на домакините, тъй като неговите подавания успяха да намерят пролуки в защитата на съперника на няколко пъти. В 84-ата минута белгиецът великолепно изведе Марез. Алжирецът пое топката, но Масуаку се намеси и я изби.

Секунди по-късно Форналс тръгна от половината на Уест Хам и бе изведен от Ярмоленко сам срещу Едерсон. Засада не бе отсъдена, но ситуацията щеше да бъде разгледана с ВАР, ако се бе стигнало до попадение. Опитът на Форналс да прехвърли Едерсон обаче не бе успешен.

Четири минути преди края на редовното време Стърлинг получи великолепна възможност да изведе Сити напред. Той бе изведен от Де Бройне сам срещу Фабиански, но вратарят излезе бързо, скъси ъгъла и отрази удара. Малко по-късно Стърлинг получи нов шанс след грешка на Ярмоленко, но се забави с удара и допусна защитниците на Уест Хам да го настигнат и да предотвратят опасността.

В самия край "гражданите" имаха още една възможност. Марез се оказа на отлична позиция в наказателното поле, но решителна намеса на Фабиански отклони топката и тя се удари в гредата.

Фабиан Балбуенажълт картон Фабиан Балбуена  90'
78' Кайл Уокър  Кайл Уокъризлиза
Олександър Зинченко  Олександър Зинченковлиза
Jarrod Bowenизлиза Jarrod Bowen  69'
Себастиан Алевлиза Себастиан Але
68' Бернардо Силва  Бернардо Силваизлиза
Кевин Де Бройне  Кевин Де Бройневлиза
Микейл Антониоизлиза Микейл Антонио  52'
Андрий Ярмоленковлиза Андрий Ярмоленко
Владимир Цоуфалжълт картон Владимир Цоуфал  51' Фил Фодън  Фил Фодънгол
46' Серхио Агуеро  Серхио Агуероизлиза