Очаквайте: Националите по футбол потеглят за Азербайджан за старта на новия турнир FIFA Series

Този път Локомотив не сбърка и запази лидерството в efbet Лига (галерия+снимки)

Локомотив (Пловдив) не допусна втора грешка след равенството с Арда и днес победи тима на Царско село с 3:0 като гост в среща от 10-ия кръг на efbet Лига. "Смърфовете" отбелязаха и трите си попадения през втората част, като с два гола се отчете капитанът Димитър Илиев (69, 81). Преди това Диниш Алмейда (53) даде аванс на "смърфовете" с глава. С успеха си пловдивчани остават на първото място в efbet Лига.

80 Царско село - Локомотив (Пловдив)
Царско село продължава да бъде приятната изненада на сезона. Тимът на Любо Пенев допусна трета загуба до момента, а преди днешния мач "царете" бяха инкасирали едва 4 попадения.
През миналия сезон Локо (Пд) спечели и двата си мача срещу "царете" - 3:2 като гост и 4:0 у дома. Любопитното е, че и в двете срещи Царско село си вкара автогол. През лятото съперниците изиграха контрола, в която Локомотив се наложи с 2:0.
На вратата на домакините застана Мартин Луков, а в защита отново бяха Милош Петрович, Лукас Масоеро и Диниш Алмейда. В халфовата линия единственият отсъстващ бе Момчил Цветанов, който е наказан. Вместо него започна Николай Николаев, а в атака отново се гласува доверие на Димитър Илиев и Анте Аралица. Георги Минчев остана на пейката срещу бившия си отбор. Зад нападателите действаха Умарбаев, Витанов и Кристиан Илич.
В състава на Царско село личаха имената на четирима бивши футболисти на Ботев (Пловдив), които бяха още по-мотивирани срещу "смърфовете". Това бяха Борис Галчев, Божидар Васев, Иван Бандаловски и Лъчезар Балтанов. Доскорошният капитан на "канарчетата" влезе като резерва срещу Лудогорец и донесе точката на тима с гол в последната минута.
В 9-ата минута гостите от Пловдив имаха претенции за неотсъдена дузпа в тяхна полза. Удар на Николай Николаев срещна ръката на Лъчезар Балтанов, но главният съдия даде сигнал играта да продължи. В 13-ата минута Бирсент Карагарен шутира в долния ляв ъгъл на вратата зад Джони Пласид, който улови лесно.
Четвърт час след началото на мача наставникът на Царско село Любослав Пенев трябваше да прибегне до принудителна смяна. Играта напусна Божидар Васев, заменен от Андерсон Кордейро.
В 20-ата минута Анте Аралица се извиси над защитниците на Царско село при центриране на Бирсент Карагарен от ъглов удар. Хърватинът нанесе добър удар с глава, който премина покрай дясната греда. В 35-ата минута Диниш Алмейда се отчете със сериозен пропуск. Защитникът беше оставен непокрит на втора греда и засече продължена топка от свой съотборник. Алмейда стреля, но Джони Пласид успя да спаси вратата си.
В 40-ата минута Пласид отново беше непробиваем. Този път вратарят на Царско село отрази с висота удар на Анте Аралица от въздуха. Хърватинът засече свалена топка от Диниш Алмейда, но Пласид показа класа. В последната минута на първото полувреме удар на Димитър Илиев от фаул премина на сантиметри от дясната греда.
В 53-ата минута Диниш Алмейда се реваншира за пропуска си през първата част. Бранителят на "смърфовете" се извиси в наказателното поле, надскачайки Лъчезар Балтанов, с което даде преднина на Локомотив. Трябва да бъде отличено центрирането на Парвиз Умарбаев.
В 68-ата минута удар на Умарбаев не намери очертанията на вратата. Минута по-късно авансът на "смърфовете" беше удвоен чрез капитана Димитър Илиев. Футболист номер 1 на България за 2019 година получи топката от Анте Аралица, поведе веднъж, след което стреля в обратния ъгъл за 2:0.
В 73-ата минута Луков трябваше да се намесва за първи път в мача. Стефан Христов беше изведен блестящо зад гърба на защитата в черно-бяло от Луис Педро. Нападателят обаче не успя да преодолее стража на Локомотив от малък ъгъл.
В 81-ата минута Димитър Илиев отбеляза втория си гол в мача. Капитанът на "смърфовете " се възползва от слаба игра с крака на Джони  Пласид  след връщане назад от Лъчезар Балтанов .