Джордан Лойд наказа шампионите с 31 точки

Отборът на Цървена звезда поднесе изненадата на вечерта в баскетболната Евролига. “Звездашите” отмъкнаха героичен успех над действащия шампион в надпреварата ЦСКА (Москва) с крайното 86:84 (18:20, 17:23, 11:8, 27:22, 13:11) след продължение, преодолявайки изоставане от 14 точки в средата на третия период.

Това е вторият успех на Цървена звезда в през настоящия сезон в Евролигата, като тимът на Саша Обрадович заема 10-ата позиция в класирането с баланс 2-2. Московските “армейци” разочароват с представянето си за момента и се намират на 12-ото място с актив от две победи и три поражения.
Още в първите минути на третата част ЦСКА излезе напред с 14 точки, но домакините се съвзеха и намалиха дефицита си на само пет пункта преди финалните 10 минути от редовното време. “Звездашите” дори успяха да поведат в края на третата част чрез тройка на Деян Давидовац, но след успешна стрелба отдалеч на Даниел Хакет резултатът на таблото сочеше 71:73 за гостите при оставащи 49 секунди от двубоя.
Jordan Loyd - Crvena Zvezda mts Belgrade - EB20
Героят Джордан Лойд обаче се възползва от нарушение на Майк Джеймс, за да изпрати мача в продължение, а в допълнителните пет минути наниза 9 от 13-те точки за тима си, за да донесе успеха на Цървена звезда - 86:84.
Лойд отбеляза 31 точки за победата на "червено-белите" при стрелба 11/21 от полето и 7/7 от наказателната линия, добавяйки и 6 борби към сметката си. Ториан Уолдън се разписа с 12 точки, Марко Ягодич-Куридза добави 11 точки и 6 борби, а Емануел Тери наниза 10 точки.
Даниел Хакет изигра страхотен мач за ЦСКА (М) и остави 29 точки (6/8 от тройката) и 6 борби. Уил Клайбърн допълни с 18 точки, а звездата Майк Джеймс бе удържан до само 9 точки.
В следващия кръг ЦСКА (Москва) приема Валенсия на 29 октомври от 19:00 часа, а Цървена звезда се отправя към Русия, за да се изправи срещу Химки ден по-късно, също от 19:00 часа.