Сензация в Румъния: отборът на тримата българи нанесе първа загуба на лидера (видео)

Водачът в румънското първенство Университатя (Крайова) допусна първа загуба през сезона. След 7 поредни победи до момента, съставът на Кристиано Бергоди се препъна у дома срещу непретенциозния Академика (Клинчени) и отстъпи с 0:1. Гола за гостите вкара Хуан Баутиста Каскини в 57-ата минута.

За Академика титуляр беше Георги Пашов, Цветелин Чунчуков се появи като резерва още в 17-ата минута на мястото на Петришор Петреску, а Асен Чандъров остана на пейката.
Университатя създаде повече положения, но така и не успя да поведе в резултата. След почивката домакините започнаха да оставят доста свободни пространства в половината си и футболистите на Академика се възползваха. Опитният Раул Русеску даде хубав пас на Каскини, който имаше време да си нагласи топката и да простреля Мирко Пиячели.

Университатя продължава да е начело с 21 точки, следван от ФКСБ и ЧФР Клуж с по 15. Академика е на 8-о място с 10 точки.