Голов спектакъл откри кръга в Италия (видео)

24 октомври 2020 | 00:20 - Обновена
  • копирано
  • 3
Сасуоло и Торино дадоха нагледен пример за това, че в Серия "А" се играе все по-атакуващ футбол и падат много голове. Двата отбора направиха зрелищно равенство 3:3 в първия мач от 5-ия кръг. Домакините губеха с 1:3, но намериха сили да стигнат до точката. При победа, съставът на Роберто Де Дзерби щеше да измести Милан от върха в таблицата.

Преди почивката Торино поведе с попадение на Карол Линети след центриране на десния бек Мергим Войвода. Нищо не предвещаваше, че мачът ще се превърне в голово шоу, въпреки че домакините атакуваха постоянно.
Резултатът се запази до 71-ата минута, когато Филип Джуричич се оказа на точното място в наказателното поле и провяря топката между краката на вратаря Салваторе Сиригу за 1:1.

В последния четвърт час почти всяка атака завършваше с гол. В 77-ата минута Андреа Белоти се пребори с двама бранители на Сасуоло и отново изведе "биковете" напред, а в 79-ата асистира на Саша Лукич, който с хубав шут по диагонала сякаш реши нещата в полза на Торо.

Домакините обаче не се предадоха. В 84-ата минута румънският защитник Влад Кирикеш стреля силно извън наказателното поле и изненада Сиригу - 2:3. Сслед изпълнението на центъра Сасуоло бързо отне топката, Доменико Берарди центрира към Франческо Капуто и той донесе точката на отбора на Де Дзерби.

Сасуоло има 11 точки и е един от трите тима без загуба. Торино пък беше с три поредни поражения от старта на сезона и днес спечели първа точка, измествайки новака Кротоне от последното място в класирането.

Амед Траоревлиза Амед Траоре
89' Томас Ринкон  Томас Ринконизлиза
Jacopo Segre  Jacopo Segreвлиза
Рикардо Родригес  Рикардо Родригесизлиза
Кристиан Ансалди  Кристиан Ансалдивлиза
Франческо Капутогол Франческо Капуто  85'
Влад Кирикешгол Влад Кирикеш  84'
79' Саша Лукич  Саша Лукичгол
Доменико Берардижълт картон Доменико Берарди  78'
77' Андреа Белоти  Андреа Белотигол
Йоргос Кириакопулосизлиза Йоргос Кириакопулос  74' Симоне Верди  Симоне Вердиизлиза
Рожериовлиза Рожерио  Никола Н'Кулу  Никола Н'Кулувлиза
73' Томас Ринкон  Томас Ринконжълт картон
Филип Джуричичгол Филип Джуричич  71'
Giacomo Raspadoriизлиза Giacomo Raspadori  62' Mergim Vojvoda  Mergim Vojvodaизлиза
Мехди Бурабиявлиза Мехди Бурабия  Вилфрид Синго  Вилфрид Синговлиза
Каан Айханизлиза Каан Айхан  61'
Джереми Богавлиза Джереми Бога
Максим Лопесизлиза Максим Лопес
Мерт Мюлдурвлиза Мерт Мюлдур
Джан Марко Ферарижълт картон Джан Марко Ферари  59'
33' Карол Линети  Карол Линетигол
27' Mergim Vojvoda  Mergim Vojvodaжълт картон