Астън Вила си намери майстора (видео)

Сензационното начало на сезона за Астън Вила и четирите поредни победи накараха феновете на клуба от Бирмингам да мечтаят, но днес съставът на Дийн Смит беше свален на земята от Лийдс. С хеттрик на Патрик Бамфорд новакът в Премиър лийг постигна впечатляващ успех с 3:0 на "Вила Парк" и вече е трети в класирането, изпреварвайки по голва разлика шампиона Ливърпул.

Лийдс демонстрира най-доброто от стила на Марсело Биелса - безмилостна преса, много движение и постоянни атаки. Гостите бяха по-добрият отбор през цялото време, но не успяха да поведат преди почивката. След нея обаче таранът Бамфорд се развихри и вкара три гола за 19 минути. Това е втори хеттрик в кариерата на 27-годишния футболист, а първият беше с екипа на Мидълзбро срещу сегашния му тим.
През първото полувреме и Вила имаше своите шансове. Удар на Джак Грийлиш в 27-ата минута беше блокиран от защитник на Лийдс, а Оли Уоткинс не нанесе достатъчно качествен изстрел от удобна позиция. Пред другата врата пропуски направиха Родриго и Бамфорд.

В 55-ата минута гостите организираха перфектна атака по левия фланг и Родриго нанесе силен удар, избит от Емилиано Мартинес. Пръв до топката стигна Бамфорд и откри резултата. В 67-ата минута нападателят на Лийдс получи пас от Матеуш Клих и с много прецизен удар под гредата удвои аванса на отбора си.
След този гол стана ясно, че Астън Вила ще загуби мача. Домакините действаха твърде разпиляно и можеха да понесат още по-тежка загуба. В 74-ата минута Елдер Коща комбинира с Бамфорд, той намери позиция за удар между четирима съперникови играчи и оформи хеттрика си.

В края Уоткинс можеше да вкара почетен гол за Вила, но стреля покрай гредата. Бирмингамци остават втори в класирането с 12 точки, а начело е Евертън с 13, но и мач по-малко.