Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 0:1

Щутгарт започна силно, но Кьолн отвърна (видео)

Новакът Щутгарт пропусна да се изравни по точки с лидера РБ Лайпциг преди изиграването на всички мачове от 5-ия кръг в Бундеслигата. "Швабите" поведоха още в 24-ата секунда срещу Кьолн, но груба грешка в защитата им доведе до дузпа, реализирана от Себастиан Андерсон за крайното 1:1.

Кьолн остава без победа, но след второто си поредно равенство има 2 точки и е пред Шалке 04 и Майнц 05 в класирането. Щутгарт е допуснал само едно поражение до момента и е на 4-а позиция.
Двубоят започна с гол за Щутгарт още при първата атака към вратата на Тимо Хорн. В комбинацията взеха участие Гонсало Кастро и Даниел Дидави, а Саша Калайджич нагласи топката за Орел Мангала, който майсторски прати топката до гредата и реализира първото си попадение в Бундеслигата.

Ситуацията за Кьолн можеше да стане кошмарна във 2-ата минута, но след удар на Силас Фунду от фаул топката срещна напречната греда. Домакините имаха и други положения в първия четвърт час, а треньорът на "козлите" Маркус Гисдол трябваше да прави принудителна смяна заради контузията на Кингсли Ехизибуе.
В 23-ата минута Атакан Каразор извърши ненужно нарушение в наказателното поле и реферът Гуидо Винкман даде дузпа за Кьолн, която Андерсон реализира. Голът беше втори за шведа през сезона, а отборът му има общо 5.

В края на полувремето Хорн спаси изстрел на излезлия очи в очи с него Танги Кулибали. Пред другата врата Грегор Кобел попречи на Себастиан Андерсон да се разпише още веднъж. Най-добрият шанс за Щутгарт през втората част се откри пред резервата Николас Гонсалес, но той нацели лявата греда.