Щутгарт започна силно, но Кьолн отвърна (видео)

23 октомври 2020 | 23:32 - Обновена
  • копирано
  • 0
Новакът Щутгарт пропусна да се изравни по точки с лидера РБ Лайпциг преди изиграването на всички мачове от 5-ия кръг в Бундеслигата. "Швабите" поведоха още в 24-ата секунда срещу Кьолн, но груба грешка в защитата им доведе до дузпа, реализирана от Себастиан Андерсон за крайното 1:1.

Кьолн остава без победа, но след второто си поредно равенство има 2 точки и е пред Шалке 04 и Майнц 05 в класирането. Щутгарт е допуснал само едно поражение до момента и е на 4-а позиция.
Двубоят започна с гол за Щутгарт още при първата атака към вратата на Тимо Хорн. В комбинацията взеха участие Гонсало Кастро и Даниел Дидави, а Саша Калайджич нагласи топката за Орел Мангала, който майсторски прати топката до гредата и реализира първото си попадение в Бундеслигата.

Ситуацията за Кьолн можеше да стане кошмарна във 2-ата минута, но след удар на Силас Фунду от фаул топката срещна напречната греда. Домакините имаха и други положения в първия четвърт час, а треньорът на "козлите" Маркус Гисдол трябваше да прави принудителна смяна заради контузията на Кингсли Ехизибуе.
В 23-ата минута Атакан Каразор извърши ненужно нарушение в наказателното поле и реферът Гуидо Винкман даде дузпа за Кьолн, която Андерсон реализира. Голът беше втори за шведа през сезона, а отборът му има общо 5.

В края на полувремето Хорн спаси изстрел на излезлия очи в очи с него Танги Кулибали. Пред другата врата Грегор Кобел попречи на Себастиан Андерсон да се разпише още веднъж. Най-добрият шанс за Щутгарт през втората част се откри пред резервата Николас Гонсалес, но той нацели лявата греда.

Филип Клемент Филип Клемент21
88' Салих Йозджан  Салих Йозджанжълт картон
81' Янес Хорн  Янес Хорнизлиза
Филип Клементвлиза Филип Клемент
72' Елис Скири  Елис Скирижълт картон
70' Себастиан Андерсон  Себастиан Андерсонизлиза
Антони Модест  Антони Модествлиза
68' Ондрей Дуда  Ондрей Дудажълт картон
Silas Wamangituka Funduизлиза Silas Wamangituka Fundu  57'
Roberto Massimoвлиза Roberto Massimo
Tanguy Coulibalyизлиза Tanguy Coulibaly  56'
Николас Гонсалесвлиза Николас Гонсалес
55' Ismail Jakobs  Ismail Jakobsжълт картон
Silas Wamangituka Funduжълт картон Silas Wamangituka Fundu  51'
Марк-Оливер Кемпфизлиза Марк-Оливер Кемпф  34'
Марчин Каминскивлиза Марчин Камински
23' Себастиан Андерсон  Себастиан Андерсондузпа
17' Кингсли Ехизибуе  Кингсли Ехизибуеизлиза
Dimitrios Limnios  Dimitrios Limniosвлиза
8' Кингсли Ехизибуе  Кингсли Ехизибуежълт картон