Анже нанесе първа загуба на Рен (видео)

24 октомври 2020 | 01:17 - Обновена
  • копирано
  • 0
В откриващия мач от 8-ия кръг в Лига 1 Рен изненадващо загуби на собствен терен от Анже с 1:2. За домакините това беше първо поражение през сезона. В играта на тима определено се усети умора след мача срещу Краснодар в Шампионската лига. Отборът на Жулиан Стефан поведе рано, но допусна обрат.

Резултата в полза на Рен откри Адриен Хюну в 18-ата минута. Халфът се възползва от лоша намеса на вратаря Пол Бернардони, който изпусна топката, и от около метър нямаше как да сбърка. Анже изравни в 27-ата минута след удар на Софиан Буфал и рикошет, който заблуди стража Алфред Гомис.
До почивката и двата отбора пропуснаха по едно чисто положение. Първо Хамари Траоре стреля на сантиметри от гредата, а после Гомис с мъка изби силен шут на Стефан Бахокен.

Пълният обрат стана факт в 57-ата минута. Тогава Анжело Фулжини се ориентира най-добре в наказателното поле и прати топката в мрежата. Малко по-късно Буфал отправи коварен удар с глава, но Гомис внимаваше.
Гостите имаха няколко опасни контри до края и ако не бяха добрите изяви на Алфред Гомис, Рен можеше да получи още голове.

Втората победа през сезона изкачи Анже на 6-о място в калсирането с актив от 13 точки, а Рен има 15 и заема 3-о място.

Бенжамен Буриговлиза Бенжамен Буриго
80' Стефан Бахокен  Стефан Бахокенизлиза
Серу Гирасивлиза Серу Гираси
56' Анжело Фулжини  Анжело Фулжинигол
Дамиен Да Силважълт картон Дамиен Да Силва  44'
28' Enzo Ebosse  Enzo Ebosseизлиза
Сюлейман Думбиа  Сюлейман Думбиавлиза
26' Софиан Буфал  Софиан Буфалгол