Жалгирис инкасира първа загуба в Евролигата след обрат на Валенсия

Валенсия Баскет вкара 57 точки през второто полувреме и постигна пълен обрат и победа с 94:82 (22:27, 15:18, 30:12, 27:25) срещу Жалгирис Каунас в мач от Евролигата по баскетбол за мъже. Литовците загубиха за първи път през сезона и са с баланс 4-1, докато испанците изостават с една победа при 3-1.

Валенсия направи серия от 17:2 през третата четвъртина и се сдоби с преднина, която не загуби до края. Боян Дублевич и Ваня Маринкович вкара по 16 точки за победителите, а Никола Калинич добави 14. Клемен Препелич и Луи Лабейри завършиха съответно с 13 и 12 точки.

За Жалгирис по 12 точки вкараха Мариус Григонис и Аугистин Рубит, а с по една по-малко завършиха Найджъл Хейс и Джофри Ловерн.

Панатинайкос вече е с баланс 2-2 след победата с 82:68 (22:13, 15:17, 25:26, 20:12) срещу Фенербахче в гръцката столица Атина. Домакините не изоставаха в нито един момент от мача, а Неманя Недович завърши със седем тройки и общо 28 точки.
Цървена звезда победи с 86:84 (18:20, 17:23, 11:8, 27:22) ЦСКА Москва, въпреки че сърбите изоставаха с 14 точки в третата четвъртина. Домакините направиха серия от 11:2 и се върнаха в мача, а в последната част стигнаха до пълен обрат и победа за баланс 2-2. Руснаците са с 2-3.
Джордан Лойд отбеляза рекордните за сезона в Евролигата 31 точки за Звезда, докато за ЦСКА най-резултатен бе Даниел Хакет с 29.