Бенфика сломи Лех след шоу с шест гола в Познан (видео)

Бенфика започна с победа участието си в група "D" на Лига Европа. "Лисабонските орли" надиграха с 4:2 Лех (Познан) в гостуването си в Полша. Двата тима изиграха много вълнуващ двубой, но класта на гостите си каза думата и те си тръгнаха доволни с три точки под ръка.

Бенфика откри резултата още в 9-ата минута. Гостите получиха дузпа в своя полза за игра с ръка на защитник в наказателното поле, а Пици реализира от бялата точка.

Лех обаче изравни в 15-ата минута, когато Червински напредна по дясното крило и подаде успореден пас за Ишак, който стреля във вратата за 1:1.

Лисабонци отново излязоха напред в резултата в 42-ата минута, когато Жилберто центрира за Нунеш, който с глава бе точен за 1:2.

В началото на втората част домакините отново изравниха. В 49-ата минута Камински отправи опасен удар, който бе спасен от вратаря, но Ишак бе достатъчно съобразителен, за да довкара отблизо за 2:2.

Португалците все пак измъкнаха победата. Първо в 60-ата минута Евертон намери Нунеш в наказателното поле, той финтира защитник и стреля във вратата за 2:3.

В добавеното време на мача Нунеш оформи своя хеттрик. Силва центрира почти от аутлинията и нападателят на гостите с глава вкара отблизо за крайното 2:4.

Така Бенфика се поздрави с успеха и гледа с оптимизъм към следващия си мач в турнира срещу Стандард (Лиеж) на "Луш". За Лех пък ситуацията е сложна и поляците ще търсят първи точки в групата в гостуването си на Рейнджърс.