Леверкузен напълни мрежата на Ница (видео)

Четвъртфиналистът от миналия сезон Байер (Леверкузен) стартира ударно битката в груповата фаза на Лига Европа с разгромен домакински успех с 6:2 над Ница. Отборът от Бундеслигата демонстрира силна игра в атака и впечатли с красиви попадения.

“Аспирините” дръпнаха с 2:0 още до 16-ата минута след голове на Надим Амири (11’) и Лукас Аларио (16’). В 31-вата обаче французите върнаха едното попадение чрез Гуири.

И все пак вечерта принадлежеше само на Байер. Футболистите на Петер Бос нанесоха третия си удар в 61-вата след грешка на съперника при изнасянето на топката, като Муса Диаби завърши всичко с шут за 3:1.

Бившият национал на Германия Карим Белараби докара нещата до 5:1 с два далечни удара в 79-ата и 83-ата минути, а в 87-ата младият му съотборник Флориан Виртц покачи на 6:1. В последните секунди Клод-Морис вкара втория гол за Ница.

В другия мач от група "С" Апоел (Беер Шева) срази Славия (Прага) с 3:1.

След седмица са мачовете Славия - Леверкузен и Ница - Апоел.