Празненства във Велико Търново за 100-годишнината на Етър

Джеко и Мхитарян изработиха успех на Рома преди двубоя с ЦСКА-София (видео)

Фаворитът в група “А” на Лига Европа Рома стартира с трудна победа с 2:1 над Йънг Бойс като гост. Италианците губеха до около 20 минути преди края след попадение на Жан-Пиер Нсам (14’-дузпа), но успяха да осъществят бърз обрат чрез Бруно Перес (69’) и Мараш Кумбула (74’). Асистенциите за головете на “вълците” дойдоха от звездите Един Джеко и Хенрих Михтарян, които в началото бяха оставени сред резервите, но след около час игра трябваше да влизат, за да спасяват положението. Точно след седмица “джалоросите” посрещат ЦСКА-София, който тази вечер загуби вскъщи с 0:2 от ЧФР (Клуж) в другия двубой от групата.
Шампионът на Швейцария започна с Давид Фон Балмос на вратата, а в атака си партнираха камерунците Муми Нгамалеу и Жан-Пиер Нсам.
Италианският отбор излезе с куп промени в сравнение с последния двубой срещу Беневенто, каквото беше и обещанието на треньора Пауло Фонсека. Жордан Верету, Един Джеко, Хенрих Мхитарян и Леонардо Спинацола бяха на пейката, а шанс да са титуляри получиха четирима испанци - Пау Лопес, Педро Родригес, Гонсало Вийяр и Борха Майорал.
Срещата започна с леко предимство на отбора на Йънг Бойс. След няколко разменени атаки се стигна до 13-ата минута, в която капитанът на "вълците" тази вечер Браян Кристанте влезе в единоборство с футболист на съперника, за което реферът прецени, че е нарушение в наказателното поле.
Минута по-късно Нсам реализира от бялата точка с удар в десния ъгъл на Пау Лопес - 1:0 за Йънг Бойс.

След попадението не последва стойностен отговор от страна на Рома, Играчите в жълто-черно продължиха да са по-опасни, като разчитаха на дълги подавания към Нсаме и Нгамалеу.

И все пак римляните пропуснаха отлична възможност за изравнителен гол в 41-вата минута. Тогава Карлес Перес си проби път към наказателното поле и излезе сам срещу вратаря, но не намери мрежата.

След почивката италианците станаха по-активни, но така и не стигаха до опасни изстрели.

В 59-ата минута Фонсека направи тройна сманя, вкарвайки Жордан Верету, Мхитарян и Джеко.
Точно десет минути бяха необходими на Джеко да покаже класата си, извеждайки Бруно Перес в коридор. Бразилецът се възползва от това с хладнокръвен завършващ изстрел за 1:1.
Малко след това Бюрги можеше да даде нов аванс на Йънг Бойс, но ударът му с глава мина близо до гредата.
Обратът стана факт в 74-ата, когато Мхитарян центрира към включилия се атака Кумбула и той беше точен с глава за 2:1 за Рома.

Двойният удар на "джалоросите" вдъхна увереност на тима и той продължи да доминира.

Йънг Бойс беше на крачка от изравняване в 86-ата, когато Мешчак Елия шутира силно от 13-14 метра, но вратарят на Рома отрази.

В следващия кръг след седмица Йънг Бойс ще гостува в Клуж-Напока.