Етър се наложи над Созопол след дузпи

Всички резултати за Купата на България

Етър успя да отстрани като гост Созопол за Купата на България след продължения и дузпи. В редовното време двата тима не успяха да си отбележат, а мачът завърши 4:2. Срещата се игра на “Арена Созопол”.

Първото положение дойде в 24-ата минута, когато Преслав Боруков стреля от близка дистанция, но ударът му мина над гредата. В началото на второто полувреме Свилен Щерев имаше възможност да открие, но шутът му мина покрай гредата.

Созопол получи своя шанс в самия край на мача, когато в 85-ата минута домакините нацелиха гредата. Така се стигна до продължения, които не доведоха до нищо и мачът трябваше да се реши след дузпи.

Вратарят на гостите Христо Иванов се превърна в герой за “болярите”. Стражът на Етър спаси два от наказателните удари и сам вкара решаващата четвърта дузпа, с който реши крайното 4:2.

Стартови състави:

СОЗОПОЛ: Роман Васенев, Диян Лефтеров, Диян Молдованов, Мариян Димитров, Георги Радев, Расив Сюлейман, Стефан Стойнов, Яни Николов, Цветомир Тодоров, Иван Колев, Венцислав Гюзелев