Ботев (Враца) вече е на осминафинал за Купата на България (галерия)

22 октомври 2020 | 16:52 - Обновена
  • копирано
  • 4
Отборът на Ботев (Враца) се класира на осминафинал за Купата на България. Това се случи след успех с 2:0 във визитата на Надежда (Доброславци) от 1/16-финалите. Двата гола паднаха в средата на първото полувреме в рамките на няколко минути. Първо Юлиян Ненов бе точен в 32-ата минута, след което Владислав Узунов удвои в 36-ата минута с далечен изстрел.
Елитният състав напълно заслужено продължава напред, въпреки че домакините се опитаха след почивката да се върнат в срещата. Първото опасно положение в мача бе в 20-ата минута, когато Петър Атанасов пропусна от два метра с глава. Последваха по един пропуск и за двата състава, след което падна първото попадение в мача.
След пробив отдясно Атанасов отклони топката към Ненов, който от един метър се разписа с глава. При попадението крилото получи удар в главата и трябваше да му се окаже лекарска помощ, но без проблем остана на терена. Малко след това Влади Узунов удвои с далечен изстрел.
Иво Михайлов пропусна да вкара трети гол в началото на второто полувреме, а след това домакините искаха дузпа за игра с ръка в наказателното поле на "зелените". Гостите отпуснаха оборотите, а домакините пропуснаха няколко добри възможности. Борисов и Георгиев нямаха шанс пред Христо Митов.
Гол на резервата Отофе бе отменен поради засада и Ботев запази преднината си от два гола. Генов можеше също да вкара трети гол за гостите, а в последната минута Борисов от домакините нацели гредата от фаул.

НАДЕЖДА (Доброславци) - БОТЕВ (ВРАЦА) 0:2
0:1 Ненов (32)
0:2 Узунов (36)
НАДЕЖДА (Доброславци): Симеон Тасев, Манол Коцев, Мартин Михайлов, Георги Тодоров, Атанас Георгиев, Васил Костадинов, Девид Еленков, Валентин Миленов, Борислав Борисов, Кристиян Арсовски, Калоян Бонев

БОТЕВ (ВРАЦА): Христо Митов, Аласане Н`Диайе, Васил Добрев, Владислав Узунов, Даниел Гаджев, Ивайло Михайлов, Илия Миланов, Мартин Костадинов, Чавдар Ивайлов, Юлиан Ненов, Петър Атанасов
Съдия: Ивайло Ненков
Стадион: Доброславци