Ботев (Пд) продължава напред за Купата след изразителен успех в Панагюрище, Сисе вкара два (видео)

Ботев (Пловдив) продължава напред в турнира за Купата на България, след като постигна изразителен успех с 4:0 във визитата си на Оборище (Панагюрище).
Срещата от 1/16-финалите се игра пред празни трибуни. Причината за това бе невъзможността на домакините за осигуряване на необходимата охрана и контрол по време на мача. Решението бе потвърдено от кмета на община Панагюрище г-н Никола Белишки вчера.

Димитър Тонев
 (8) изведе "канарчетата" напред, а
Атанас Илиев
 (28) удвои. Салиф Сисе (69, 78) вкара дебютния си гол с "жълто-черните", а малко по-късно и второто си попадение в мача. На два пъти горната греда спря Ботев след удари на Атанас Илиев, а веднъж страничния стълб спаси "канарчетата" след лошо изчистване на Маркиньос Педросо.
Мачът започна силно за Ботев и още във втората минута "канарчетата" можеха да поведат в резултата. Първо центриране на Маркиньос беше засечено от Тодор Неделев, но ударът на халфа беше спасен от Хуго Гумиеро. Веднага след това центриране от десния фланг намери Атанас Илиев в наказателното поле. Нападателят стреля с глава, а топката срещна горната греда.
В 8-ата минута гостите от Пловдив поведоха в резултата с гол на Димитър Тонев. Младокът беше намерен зад гърба на защитата в зелено от Атанас Илиев, след което запази самообладание и насочи топката в обратния ъгъл на вратата.
В 14-ата минута Неделев стреля опасно от фаул. Халфът насочи топката във вратарския ъгъл, но Хуго Гумиеро внимаваше. След минута Неделев центрира в наказателното поле, където Атанас Илиев засече с глава, но в аут.
В 25-ата минута мощен удар на Атанас Илиев с левия крак беше избит от стража Гумиеро, след което топката се отби в горната греда. В 28-ата минута Атанас Илиев беше безпощаден и преодоля стража на Оборище. Голмайсторът на "канарчетата" засече с глава центриране от ъглов удар на Тодор Неделев.
В 38-ата минута Гумиеро отново трябваше да се намесва след далечен шут на Неделев. Стражът закова топката в ръцете си без проблеми.
В 53-ата минута футболистите на Оборище организираха най-добрата си атака до момента. Ели Маркес проби по лявото крило, центрира към втора греда, а там Васил Тачев засече от въздуха. Топката обаче прелетя над вратата на Янко Георгиев.
Гостите имаха претенции за неотсъдена дузпа в тяхна полза. След центриране от ъглов удар Атанас Илиев вдигна високо крака си пред футболист на Оборище. Главният съдия обаче даде сигнал играта да продължи. В 58-ата минута Атанас Илиев пласира удар точно под горната греда, който Гумиеро успя да избие в корнер. В ответната атака гредата помогна на "канарчетата" след лошо изчистване на Маркиньос, който замалко щеше да си отбележи автогол.
В 69-ата минута Ботев пречупи устрема на Оборище с трети гол. Негов автор беше влезлият от резервната скамейка Салиф Сисе, възползвал се от добро подаване на Димитър Тонев. Това бе дебютен гол за него с екипа на "жълто-черните".
В 76-ата минута опасен пробив на Мите Цикарски в наказателното поле завърши с удар на халф-бека, който беше отразен от Гумиеро. Две минути по-късно Салиф Сисе вкара втория си гол в мача. Този път нападателят получи подаване от Филип Филипов и с директен удар прати топката в мрежата.

ОБОРИЩЕ - БОТЕВ 0:4