Монтана 2003 стартира с победа новия сезон в Адриатическата лига

Българският тим Монтана 2003 стартира с победа новия сезон в Адриатическата лига по баскетбол за жени. Възпитаничките на Стефан Михайлов победиха като гост Партизан (Белград) с 62:43.

Българските баскетболистки водеха през всичките 40 минути. Те започнаха със серия от 18:9, а на почивката имаха аванс от 35:26. Въпреки слабата резултатност отборът на Монтана водеше с 48:36 преди финалните 10 минути, а най-голямата им преднина в двубоя беше 19 точки при 62:43 1:47 минута преди сирената. След това двата отбора не успяха да си отбележат кош и срещата завърши при същия резултат.

За победителките се отличи Христина Иванова с 14 точки, 6 борби и 6 асистенции. С 14 точки и 7 борби завърши американката Акела Майзе, а Снежана Алексич записа 13 точки, 9 борби и 7 асистенции. Димана Георгиева реализира 12 точки. За Партизан Невена Вучкович беше най-резултатна с 11 точки.