Югоизточна Трета лига: Локомотив (Пловдив) II - Ботев (Пловдив) II

Славия разгроми и се класира напред за Купата на България (видео)

Демона и Тони Тасев измъкнаха Монтана в Извор (видео)

Славия е поредният отбор от елита, който си осигури класиране за следващата фаза на Купата на България. "Белите" се наложиха с 5:1 над третодивизонния Севлиево като гости и по този начин се присъединиха към Царско село, Левски, Черно море, Монтана и ЦСКА 1948, които вече преминаха към следващия кръг.

Лидерът на Северозападната Трета лига откри първи резултата още в 22-ата минута, когато Добри Петров засече центриране отляво с глава. Радостта на Севлиево обаче траеше само 8 минути, след като Венцислав Бенгюзов успя да иразвни. Той отправи хубав удар от границата на наказателното поле, който попадна в десния ъгъл на вратата.
На живо: 1/16-финалите за Купата - Славия, Черно море и ЦСКА 1948 газят, Монтана с труден успех
До края на първото полувреме Славия продължи да натиска, но добрите изяви на вратаря Димитър Пантев запазиха резултата. През втората част обаче именно стражът на домакините се оказа грешник, след като направи нарушение в наказателното поле срещу Калоян Кръстев, като бе отсъдена дузпа. В 48-ата минута девятката на "белите" бе точен от бялата точка и направи резултата 2:1.

2 минути по-късно отново Кръстев се превърна в герой за Славия. Останал сам срещу вратаря, нападателят на столичния клуб успя да прехвърли Пантев, като по този начин покачи за 3:1.

В 64-ата минута Георги Вълчев също бе точен и направи 4:1. В самия край на срещата Славия покачи резултата до 5:1, след като Емил Стоев успя да засече центриране от ляво и прати топката във вратата на Севлиево, с което оформи и крайния резултат.

Трябва да се отбележи, че мачът бе изключително коректен, като първият и единствен жълт картон дойде в 70-ата минута. Той бе за капитана на гостите от столицата Милен Гамаков, който задържа нападател на Севлиево.