Монтана обърна Марек по пътя към първата осмица

Волейболният отбор на Монтана обърна и се наложи над Марек Юнион Ивкони (Дупница) с 3:1 (21:25, 25:20, 25:19, 25:22) във втория си мач от Група 4 от квалификационните турнири за определяне н първа и втора осмица в Суперлигата за сезон 2020/21, игран тази вечер в зала "Младост".

По този начин монтанчани записаха втора победа и оглавиха временното класиране с 6 точки. Утре (21 октомври), в последния ден на турнира, Монтана има сравнително лесен мач срещу младежкия състав на Славия, като пътят към първото място вече е само формалност. Марек пък е с 1 победа, 1 загуба и 3 точки, с колкото е и Ботев  (Луковит), като утре двата тима ще играят за второто място и за предимство в очертаващия се плейоф помежду им. Срещите са съответно от 18,30 и 16,00 часа.

Марек стартира по-стабилно в първия гейм на мача, докато домакините нямаха същата увереност. Дупничани започнаха да диктуват играта, а Монтана играеше ролята на догонващ. Това се запази и Марек спечели първия гейм след 25:21. В следващите две части домакините намериха верния ритъм и бяха водещите на полето, като поведоха с 2:1 след 25:20 и 25:19.

Играчите на Виктор Карагьозов не се отказаха и в четвъртата част отново щурмуваха, като водеха до 16:14. В този момент по-добрият сервис на Монтана и добрите изпълнения на блокада си казаха думата и домакините изравниха. Равенството се запази до 22:22, след което монтанчани успяха да спечелят гейма с 25:22 след успешна блокада, а с това и мача с 3:1.

Най-полезен за Монтана бе руският диагонал Максим Сапожков със страхотните 26 точки (4 аса, 1 блок и 57% ефективност в атака) за победата. Радослав Попов (1 блок, 1 ас, 52% ефективност в атака и 47% позитивно посрещане) и Златан Йорданов (1 блок, 1 ас, 42% ефективност в атака и 76% позитивно посрещане) добавиха по 13 точки за успеха.

За Марек Димитър Дулчев (2 блока, 1 ас и 57% ефективност в атака) и Калоян Балабанов (2 блока, 61% ефективност в атака и 81% позитивно посрещане) реализираха 15 и 13 точки.

МОНТАНА - МАРЕК ЮНИОН ИВКОНИ (ДУПНИЦА) 3:1 (21:25, 25:20, 25:19, 25:22)
МОНТАНА: Максим Крескин, Максим Сапожков 26, Радослав Попов 13, Златан Йорданов 13, Александър Кордев 7, Тодор Костов 1 - Мартин Божилов-либеро (Виктор Кпстадинов 1, Стефан Чавдаров 10)
Старши треньор: ДАНИЕЛ ПЕЕВ
МАРЕК: Светослав Станков 3, Димитър Дулчев 15, Калоян Балабанов 13, Светослав Иванов 10, Павел Душков 9, Любчо Янков 3 - Дафин Коцаков-либеро (Стефан Узунов 1, Цветелин Цветанов 2, Ивайло Дамянов 1, Илиян Преспов 4)
Старши треньор: ВИКТОР КАРАГЬОЗОВ.

Снимки: Фейсбук на Национална Волейболна Лига/National Volleyball League