Манчестър Юнайтед отново покори Париж (видео)

Париж се превръща в щастливо място за Манчестър Юнайтед. Две години след знаменития обрат срещу Пари Сен Жермен в 1/8-финалите на Шампионската лига, тази вечер "червените дяволи" надиграха своя съперник с 2:1 на старта на участието си в груповата фаза на Шампионската лига.

Резултатът в полза на гостите откри Бруно Фернандеш от дузпа в 23-ата минута. В 55-ата минута парижани изравниха след автогол на Антони Марсиал. В самия край на срещата Маркъс Рашфорд изведе отново гостите напред, които удържаха аванса си до края.

Мениджърът на Манчестър Юнайтед Оле Гунар Солскяер не можеше да разчита на новото попълнение Единсон Кавани, както и на Мейсън Грийнууд и капитана Хари Магуайър. На негово място в защитата  игра Туанзебе. В състава на парижани пък се завърна бразилската звезда Неймар, а Данило направи своя дебют.
Двубоят на "Парк де Пренс" започна под проливен дъжд и с по-активна игра на гостите от Острова. В 9-ата минута пред Рашфорд се отвори възможност след центриране в наказателното поле, но Навас улови топката. Отговорът на парижани не закъсня и в 12-ата минута стражът на гостите Давид Де Хеа на два пъти показа класа. В първата ситуация испанският вратар отрази удар на Ди Мария, а във втората ситуация отклони удар на Курзава от близка дистанция. В 18-ата минута Антони Марсиал преодоля отбраната на ПСЖ и успя да отправи удар към далечния ъгъл, но доста неточен.
Така се стигна до 20-ата минута, когато реферът отсъди дузпа в полза на гостите за нарушение на Диало срещу Марсиал.
Зад топката застана капитанът на "червените дяволи" в този мач Бруно Фернандеш. Кейлор Навас спаси първия удар на португалеца, но изпълнението беше повторено заради нарушение на стража на парижани. От втори опит Фернандеш не сбърка и откри резултата.
Домакините опитаха да потърсят отговор. В 34-ата минута Килиан Мбапе падна в наказателното поле, французите имаха претенции за дузпа, но вместо това Неймар получи жълт картон.В 38-ата минута Пари Сен Жермен едва не получи втори гол, когато след удар с глава на Скот Мактоминей топката мина съвсем близо до страничната греда. Това беше всичко по-интересно през първата част и в крайна сметка Юнайтед се оттегли с гол аванс на почивката.
Очакванията за натиск на ПСЖ се оправдаха. В 54-ата минута късметът покри Манчестър Юнайтед, когато след центриране на Курзава топката се отби в напречната греда. Така се стигна до 55-ата минута, когато след изпълнение на ъглов удар Антони Марсиал си отбеляза автогол. Само две по-късно Килиан Мбапе напредна опасно в наказателното поле, но ударът му беше блокиран от Уан-Бисака.
ПСЖ хвърли много сили в атака, което можеше да струва скъпо на парижани, ако не бяха две добри намеси на Кейлор Навас в 69-ата и 79-ата минути. В първия случай костариканецът отрази удар на Маркъс Рашфорд. Във втората ситуация Рашфорд изведе Бруно Фернандеш в наказателното поле, но пасът на португалеца бе пресечен от Диало. Рашфорд първи достигна до топката и нанесе удар, но Навас решително спаси.
Неймар опита късмета си от добра позиция в 83-ата минута, но Де Хеа отрази удара му. Така се стигна до 87-ата минута, когато Рашфорд отново изведе англичаните напред, след като нахлу в наказателното поле и със силен удар в горния десен ъгъл направи резултата 2:1. Парижани отговориха с изстрел на Неймар, който не намери вратата и в крайна сметка резултатът се запази.

Пари Сен Жермен - Манчестър Юнайтед 1:2

0:1 - Фернандеш 23-дузпа
1:1 - Марсиал 55-автогол
1:2 - Рашфорд 87
Пари Сен Жермен: Навас, Курзава, Кимпембе, Диало, Флоренци, Ерера, Перейра, Гей, Неймар, Мбапе, Ди Мария.
Манчестър Юнайтед: Де Хеа, Туанзебе, Линдельоф, Шоу, Уан-Бисака, Телес, Фред, Мактоминей, Фернандес, Марсиал, Рашфорд.