Шампионска Лига

Манчестър Юнайтед отново покори Париж (видео)

20 октомври 2020 | 23:55 - Обновена
Париж се превръща в щастливо място за Манчестър Юнайтед. Две години след знаменития обрат срещу Пари Сен Жермен в 1/8-финалите на Шампионската лига, тази вечер "червените дяволи" надиграха своя съперник с 2:1 на старта на участието си в груповата фаза на Шампионската лига.

Резултатът в полза на гостите откри Бруно Фернандеш от дузпа в 23-ата минута. В 55-ата минута парижани изравниха след автогол на Антони Марсиал. В самия край на срещата Маркъс Рашфорд изведе отново гостите напред, които удържаха аванса си до края.

Мениджърът на Манчестър Юнайтед Оле Гунар Солскяер не можеше да разчита на новото попълнение Единсон Кавани, както и на Мейсън Грийнууд и капитана Хари Магуайър. На негово място в защитата  игра Туанзебе. В състава на парижани пък се завърна бразилската звезда Неймар, а Данило направи своя дебют.

Двубоят на "Парк де Пренс" започна под проливен дъжд и с по-активна игра на гостите от Острова. В 9-ата минута пред Рашфорд се отвори възможност след центриране в наказателното поле, но Навас улови топката. Отговорът на парижани не закъсня и в 12-ата минута стражът на гостите Давид Де Хеа на два пъти показа класа. В първата ситуация испанският вратар отрази удар на Ди Мария, а във втората ситуация отклони удар на Курзава от близка дистанция. В 18-ата минута Антони Марсиал преодоля отбраната на ПСЖ и успя да отправи удар към далечния ъгъл, но доста неточен.

Така се стигна до 20-ата минута, когато реферът отсъди дузпа в полза на гостите за нарушение на Диало срещу Марсиал. Зад топката застана капитанът на "червените дяволи" в този мач Бруно Фернандеш. Кейлор Навас спаси първия удар на португалеца, но изпълнението беше повторено заради нарушение на стража на парижани. От втори опит Фернандеш не сбърка и откри резултата.

Домакините опитаха да потърсят отговор. В 34-ата минута Килиан Мбапе падна в наказателното поле, французите имаха претенции за дузпа, но вместо това Неймар получи жълт картон.В 38-ата минута Пари Сен Жермен едва не получи втори гол, когато след удар с глава на Скот Мактоминей топката мина съвсем близо до страничната греда. Това беше всичко по-интересно през първата част и в крайна сметка Юнайтед се оттегли с гол аванс на почивката.

Очакванията за натиск на ПСЖ се оправдаха. В 54-ата минута късметът покри Манчестър Юнайтед, когато след центриране на Курзава топката се отби в напречната греда. Така се стигна до 55-ата минута, когато след изпълнение на ъглов удар Антони Марсиал си отбеляза автогол. Само две по-късно Килиан Мбапе напредна опасно в наказателното поле, но ударът му беше блокиран от Уан-Бисака.

ПСЖ хвърли много сили в атака, което можеше да струва скъпо на парижани, ако не бяха две добри намеси на Кейлор Навас в 69-ата и 79-ата минути. В първия случай костариканецът отрази удар на Маркъс Рашфорд. Във втората ситуация Рашфорд изведе Бруно Фернандеш в наказателното поле, но пасът на португалеца бе пресечен от Диало. Рашфорд първи достигна до топката и нанесе удар, но Навас решително спаси.

Неймар опита късмета си от добра позиция в 83-ата минута, но Де Хеа отрази удара му. Така се стигна до 87-ата минута, когато Рашфорд отново изведе англичаните напред, след като нахлу в наказателното поле и със силен удар в горния десен ъгъл направи резултата 2:1. Парижани отговориха с изстрел на Неймар, който не намери вратата и в крайна сметка резултатът се запази.

Пари Сен Жермен - Манчестър Юнайтед 1:2
0:1 - Фернандеш 23-дузпа
1:1 - Марсиал 55-автогол
1:2 - Рашфорд 87

Пари Сен Жермен: Навас, Курзава, Кимпембе, Диало, Флоренци, Ерера, Перейра, Гей, Неймар, Мбапе, Ди Мария.

Манчестър Юнайтед: Де Хеа, Туанзебе, Линдельоф, Шоу, Уан-Бисака, Телес, Фред, Мактоминей, Фернандес, Марсиал, Рашфорд.

Мойс Кийнжълт картон Мойс Кийн  90'
88' Бруно Фернандеш  Бруно Фернандешизлиза
Дони ван де Бек  Дони ван де Беквлиза
Антони Марсиал  Антони Марсиализлиза
Даниел Джеймс  Даниел Джеймсвлиза
87' Маркъс Рашфорд  Маркъс Рашфордгол
Рафинявлиза Рафиня
72' Аксел Туанзебе  Аксел Туанзебежълт картон
67' Алекс Телес  Алекс Телесизлиза
Пол Погба  Пол Погбавлиза
Антони Марсиалавтогол Антони Марсиал  55'
Идриса Гейизлиза Идриса Гей  46'
Мойс Кийнвлиза Мойс Кийн
36' Скот Мактоминей  Скот Мактоминейжълт картон
Неймаржълт картон Неймар  35'
23' Бруно Фернандеш  Бруно Фернандешдузпа

21 октомври 2020 | 20:07

КАК ДА СПЕ ЧЕЛИТЕ 999$ НА МЕСЕЦ ЧРЕЗ ИНТЕРНЕТ И ЗАПОЧНЕТЕ РАБОТА ОТ ВКЪЩИ. 100% РАБОТЕЩА СИСТЕМА. ВИЖТЕ ТУК. -----------------B G S E C U R E - P T C - S I T E - C O M Рейтинг: 0 0

Кайзера
(Гост)
116
отговор
21 октомври 2020 | 15:16

Съра,червения нос,дъвката,наглия шотландец,или както там му казвате е минало.А вие даже вече не сте и фактор в Англия.Точно там сте,където ви е мястото...В дълбоката посредственост.И това скоро няма да се промени.ФА,съдии,игари и много други неща се купуват.Но не и класа,а вие никога не сте имали такава.Целия свят знае кой притежава класа и кой е най-спортмеснкия отбор играейки винаги честно!Комплески ще трупаш ти,защото е много вероятно да си подобрите собствения рекорд,който е бая по-Убав от на Ливърпул.Чао и успех в борбата за топ 6.С 10-на дузпи повече може и да го постигнете. Рейтинг: 3 3

21 октомври 2020 | 16:31

За Ливърпул ли говориш че имал класа? Отбора заради когото Английския футбол е наказан за ЕН на брой години, отбора заради чийто фенове са се случили две от троте най-големи футболни трагедии. Да ви пикам на класата. Рейтинг: 7 2

21 октомври 2020 | 13:04

АХАХАХАХА! ДУЗПАДЖИИИИ! ДАЖЕ Я ПРЕБИ ТАЯ ДУЗПА! ВАР Е.Б.А. М.А.Й.К.А.Т.А. НА ВСИЧКО! АМА ТВА С МАН Ю Е ПОЗОР, ВСЕКИ МАЧ, НАВЪН И У ДОМА, В ПЛ И В ЕВРОПА! МНОГО ЯВНИ! ДЪРЖИ ГО ОТ ТОТНЪМ ОЩЕ! Рейтинг: 4 3

АЛЕКСАНДРОВ
(Гост)
113
отговор
21 октомври 2020 | 12:12

Неделчев ли си какъв си не знам, но такава злоба и бездарие, лъха от изказването Ви, че чак да му прилошее на човек, от такава гнусотия, Г-н. Вие сте много зле лекувайте се докато не е късно, ако продължавате със същото темпо, и за в бъдеще, много ще съжалявате! Рейтинг: 0 1

Сега
(Гост)
112
отговор
21 октомври 2020 | 11:47

ПСЖ никога не е бил голям отбор и няма и да бъде.Резултата е съвсем нормален,а нивото на французите е на обор след топ 10 в Англия.Това е! Рейтинг: 8 3

бербо
(Гост)
111
отговор
21 октомври 2020 | 11:38

феновете качеството на манчестър юнайтед харесвали ви с приятели съм Рейтинг: 2 1

21 октомври 2020 | 11:34

Защо ли за пореден пък статиите за Юнайтед са с най-много коментари? Комплексарчетата не мога да спят, ако не си покажат простотията под статията! Спокойно, знаем колко сте ограничени! Рейтинг: 17 6

Първия ти коментар
(Гост)
21 октомври 2020 | 11:48

Олето е кръгъл идиот! Дони за пореден път е резерва! За сметка на това излизаме в гениална защитна тройка! Няма такъв смотаняк! Какво да направи Дони за да е титуляр? Мата къде е? Най-добрият играч в предния мач. Тоя мухльо Олето се е насрал още преди да се качи на самолета! Рейтинг: 6 7

А сега
(Гост)
21 октомври 2020 | 11:51

Обясни така ли се държат нормалните и верни привърженици на отбора си?Или се показваме само след победа,и сега се правиш на велик? Рейтинг: 3 2

След 15-та мин.
(Гост)
21 октомври 2020 | 11:50

Абе ние дали ще излезем от наказателното? Рейтинг: 1 3

А не е ли идиот? Защо го купихме Дони. Да влиза в игра 89 мин? Марсиал за пореден път доказва, че е играч на приливи и отливи и най-вече е за махане. За чий ние този идоит Погба? Че и асистенция му писаха! И да, до 10 мин ни бяха навряли в малкото наказателно или по точно в гъза на маймуната! Изненадващо след това играхме добре. За пръв път от 2-3 месеца нямаше паника в защита, може би защото Магуайър го нямаше. Но това беше принудително, не е заслуга на Олето! Де хеа беше невероятно стабилен и най-вече нямаше го тъпака Побга. Когато играем с 11 човека нещата са по-добре. С Побга в състава винаги сме 10-12! Само два мача бяха нужни да извади Погба и в един да го няма Магуайър и се вижда какво огромно желание показват резервите! Ама Олето няма топки за такива драстични промени. И да не може само да се радваме. Олето натвори толкова много глупости, че с два мача трудно ще ги заличи. Трябват повече! Въпросът обаче е, защо за пореден път статиите за Юнайтед са пълни с хора, който изобщо не ги интересува отбора, а идват да си излеят комплексите. Коментирайте си нулевото равенство на Челси, или пък престижната загуба на Пул от Вила, или поредният идеален мач на шофьора, доаран от сигурна победа до Х... Какво правите пак тук, толкова много ли ви интересува и вълнува Юнайтед? Или трябва да дойдете и да се изходите с... пак ли дузпа? АМИ ПАК! Имаше ли дузпа? Имаше! Вратарят беше ли крачка пред голлинията? Беше! Когато Де Хеа спаси дузпа и беше в същото положение, нямаше проблем, че дузпата е пребита. Сега пак било подпиране! Разбирам ви, Сър-а ви докара дълбоки душевни комплекси и още 20 години ще ви държи! Нормално е! Рейтинг: 6 3

Да
(Гост)
21 октомври 2020 | 11:45

Първо щото сте жалки и щото пълните статиите за другите отбори,когато побеждават,а вие се борите за топ 6.И второ ти не беше ли отписал мача ощяе преди да започне,а сега се тупаш в гърдите.А фенче? Рейтинг: 5 3

Brudi
(Гост)
21 октомври 2020 | 12:28

лол почиват за Челси къде да са Рейтинг: 1 1

21 октомври 2020 | 13:09

И понеже някой пише под статията на твоя отбор, ти се чувстваш длъжен да дойдеш и да си покажеш простотията тук? Много зряло! Браво! Рейтинг: 4 2

21 октомври 2020 | 13:08

Да бях го отписал, не виждам нищо лошо в това. Гледам ли мача, подкрепям ли отбора си? Тази страхлива тактика на Олето заработи сега, срещу Брайтън се превали и само невероятният късмет ни спаси. Юнайтед никога не си е позволявам да играе в глуха защита и отчаяно чистене на топката, както срещу Брайтън! Срещу Брайтън! Не срещу реал, Барса, Пул и т.н.! Рейтинг: 4 1

21 октомври 2020 | 10:52

Интересен ми е довода на хората, които мислят, че в ШЛ в мачовете на големите отбори , Англия, Германия, Испания се купуват мачлета. Всеки футболист там взема средно над 100 000 Евро на седмица, а отбори като МЮ, Ливърпул, Барса, Реал и другите грандове имат обороти и приходи от повече от половин милиард Евро на сезон. Специално Ливърпул ще пуснат Вила да ги смачка с 7 гола ей така да вземат некой лев. Това не е Витоша Бистрица - Ботев Враца бе хора. Даже и Ботев Враца не си продават всеки мач. Това, че сте сложили 50 лв в букито на ПСЖ и сте изгърмяли и сега си търсите оправдание, че не разбирате от футбол си е ваш проблем. Мен ми беше ясно, че ПСЖ няма да бие. Това, че падат много голове и стават изненадващи резултати на говмите отбори е защото няма публика и атмосферата е като от тренировка и те губят фокус и концентрацията по време на мача и стават простотии, не защото са го продали. Рейтинг: 8 3

da be
(Гост)
21 октомври 2020 | 12:08

никой не е казал, че Ливърпул и Юнайтед са си уговорили мачовете, в които паднаха с разлика. Но такива мачове като тоя на ПСЖ и Манафспор, като Челси и Севиля, миришат страшно много. Тук не става въпрос за купени от единия или от другия отбор, тук става въпрос за уреден резултат, от който букитата печелят супер много. Страшно много си личи тая година. И отборите го правят, щото така и те взимат малко пари отстрани, след като нямат никакви приходи от публика. Сега ще видиш, че ПСЖ ще бият Юнайтед като гости. Точно както беше миналата година. Разменят си по една победа като гости, излиза най-малко играният знак - всички са доволни. Рейтинг: 1 2

21 октомври 2020 | 13:14

Сам не си вярваш. Това не е индивидуален спорт. Много трудно е да уговориш мач на такова ниво. Мислиш ли, че Меси ще се съгласи да падне с 4:0 от ПСЖ, за да бие след това в 6:1? Или пък след 3:0 срещу Пул, ще се унижи да отпадне? или пък с Рома? Колко трябва да вземат ПСЖ, за да отпаднат от Юнайтед през 2019? 5-10-15 мил? Това са жлъти стотинки за шейха, който иска трофей, а не пари. На тези отбори им трябват легални приходи. Шейха ще увеличи добива с 1% и ще изкара парите за цял сезон. Рейтинг: 3 1

Истината
(Гост)
106
отговор
21 октомври 2020 | 10:40

Единствената разлика тази вечер беше че МЮ играха като отбор : покриваха си гърбовете, играха с желание и най-важното - искаха победата като отбор. А ПСЖ просто бшха куп индивидуалности които искаха да блеснат. Отборната игра винаги побеждава индивидуалната. Рейтинг: 20 0

21 октомври 2020 | 13:16

Идва въпросът, защо само в такива мачове имаме тази мотивация? Отдавна не сме хегомонът който бяхме, за да подценяваме мачове! Рейтинг: 1 1

oooo
(Гост)
105
отговор
21 октомври 2020 | 09:33

Тия Мбапе, Неймар, Ди Мария що не им се играе/ Тия балами им дават милиони на седмица и те ги мързи даиграят Рейтинг: 12 2

Напротив
(Гост)
21 октомври 2020 | 09:36

много точно си играха за двойката на 7 коефициент, гол нямаше да вкарат ако онзи баламурник Марсиал не си я беше набутал без да иска.. Този нареден футбол вече омръзна на всеки Рейтинг: 8 19

Вашиту Ими
(Гост)
104
отговор
21 октомври 2020 | 09:28

Катарские фермери ако играеха повече футбол, и лежаха по малко по тревата, можеше и да направят нещо, но те горките футбол играят два пъти в годината. Рейтинг: 14 1

УЕФА си вкара автогол с допускането на Сити до ... 30 август 2019
Защо Манчестър Сити присъства в жребия за груповата фаза на Шампионската лига? Този въпрос си задаваха множество клубове, които присъстваха в Монако за събитието в четвъртък вечерта. Казусът на шампиона на Премиър Лийг ...
Жулиано Белети за финала през 2006-а: Не можех да ... 08 ноември 2020
Един десен бек донесе победата за Барселона срещу Арсенал с 2:1 на финала в Шампионската лига в Париж. Казва се Жулиано Белети. Денят е 17 май 2006 година. Бразилският защитник разказва за него в рубриката на Христо ...

Левски | ЦСКА | Лудогорец | Първа лига | Втора лига | Национални отбори по футбол | Купа на България | Англия | Испания | Италия | Германия | Франция | Русия | Шампионска лига | Лига Европа | Мачове на живо | Волейбол | Тенис | Формула 1 | Баскетбол

Съдържанието на този уеб сайт и технологиите, използвани в него, са под закрила на Закона за авторското право и сродните му права. Всички статии, репортажи, интервюта и други текстови, графични и видео материали, публикувани в сайта, са собственост на Агенция Спортал, освен ако изрично е посочено друго. Допуска се публикуване на текстови материали само след писмено съгласие на Агенция Спортал, посочване на източника и добавяне на линк към www.sportal.bg. Използването на графични и видео материали, публикувани в сайта, е строго забранено. Нарушителите ще бъдат санкционирани с цялата строгост на закона.