Мората вдъхнови Юве за летящ старт в ШЛ (видео)

Италианският първенец Ювентус спечели с 2:0 при гостуването си на Динамо (Киев) в мач от група G на Шампионската лига. Новата придобивка Алваро Мората вкара двете попадения в 46-ата и 84-ата минути. Така Юве взе първи точки в групата си, където са още тимовете на Барселона и Ференцварош.

В отсъствието на карантинирания Кристиано Роналдо старши треньорът на гостите Андреа Пирло заложи в атака на Алваро Мората и Деян Кулушевски. Федерико Киеза, Арън Рамзи и Хуан Куадрадо пък оформят втората офанзивна линия. Пауло Дибала остана сред резервите.
Срещата в Киев започна с по-активни действия за италиалианския шампион. В седмата минута Шчесни и Кулушевски не се разбраха и си попречиха за топка в наказателното поле. Домакините обаче не стигнаха до топката и така не се възползваха от суматохата. Киеза стартира дейно по левия фланг и основно от там идваха опасностите. В 11-ата минута бившият играч на Фиорентина използва бързината си по крилото и след това шутира много опасно по диагонала - вратарят Бушчан плонжира и изби.
В 13-ата стражът на Динамо направи грешка при корнер и топката падна на главата на Джорджо Киелини. Италианският защитник не очакваше топката и не успя да я насочи точно. В 18-ата капитанът на "бианконерите" Киелини получи разтежение и беше заменен от Демирал. В 28-ата Юве направи хубава атака, която завърши с остро центриране на Куадрадо отдясно, неутрализирано от вратаря на киевчани.
В 32-ата защитникът на домакините Забарний направи груба грешка при изнасянето на топката. Рабио овладя, навлезе в наказателното поле, но не намери вярно продължение. Две минути по-късно Рамзи проби отляво и центрира ниска топка на близката греда, а там Кулушевски отклони атрактивно с пета - вратарят показа рефлекс и изби коварната топка.
В самото начало на втората част момчетата на Пирло реализираха. Киеза направи хубав рейд отляво, подаде към Рамзи в наказателното поле, последва удар от 18 метра, при който вратарят не се намеси добре. Стражът всъщност поднесе топката на крака на Мората, а испанецът не се поколеба да вкара за 0:1. В 56-ата Пирло вкара в игра Дибала.
Юве укроти срещата и не позволи на съперника си да се доближи до изравняване. В 84-ата Куадрадо центрира отдясно и Мората реализира с глава от седем метра. В края на срещата Динамо тръгна напред в търсене на гол, но стигна само до няколко разбърквания.