Валентин Благинов и Валдфиртел с първа победа в MEVZA (видео)

Българският волейболист Валентин Благинов и тимът на Валдфиртел записаха първа победа в Централноевропейската лига (МЕВЗА). Състезателите на Зденек Смейкал се наложиха над съперника на Нефтохимик 2010 (Бургас) в Шампионската лига СК Задруга Айх/Доб с 3:1 (17:25, 25:23, 25:17, 25:21) в двубой от първи кръг на първенството.

Валдфиртел е трети във временното класиране с 3 точки (1 победа, 2 загуби), съперникът е на пета позиция с 0 точки (1 загуба) и два мача по-малко.

Благинов се появи на терена за кратко във втория гейм, след което бе титуляр в третата и четвъртата част. За времето си на игралното поле реализира 5 точки (1 блокада). Най-резултатен бе Марек Шулц с 16 точки (1 ас, 1 блокада), с 12 се отчете Артур Винчелович (1 ас, 1 блокада). За Задруга Конрад Формела приключи с 18 точки (2 блокади), Максимилиан Ландфаарер добави 16 точки (2 аса, 2 блокади)

В следващия си мач тимът от Северна Австрия се изправя срещу АХ Волей (Любляна) като домакин. Двубоят от 9-и кръг е на 25 октомври (неделя) от 18:00 ч. б.в. Задруга среща УВК Холдинг (Грац) на 24 октомври, като мачът е от втори кръг.