Арда спря серията на Локо Пд на "Лаута", "смърфовете" не успяха да се откъснат на върха (видео и галерия)

Локомотив (Пловдив) и Арда (Кърджали) завършиха 0:0 в последна среща от 9-ия кръг на efbet Лига.

Така гостите станаха първият тим през този сезон, който успя да вземе точка от смърфовете на "Лаута". Футболистите на Бруно Акрапович пък пропуснаха добра възможност да се откъснат на цели четири точки от втория Лудогорец, но с уточнението, че разградчани имат мач по-малко.

Срещтата не предложи кой знае колко качествен футбол, а победата можеше да бъде извоювана и от двата тима. Най-чистото положение пропиля резервата на домакините Кенан Муслинович, който пропусна да вкара очи в очи срещу Караджов в 93-ата минута.
77 Локомотив (Пловдив) - Арда
Първата по-опасна ситуация бе пред вратата на гостите. В 10-ата мнута Салинас нахлу в наказателното поле отдясно и подаде към Минчев, който стреля в аут. Само пет по-късно отново Салинас отново бе замесен в атаката на Локо. Нападателят копна брилянтно топката над бранителите на Арда извеждайки Минчев очи в очи с вратаря, но таранът на пловдивчани се засуети при овладяването й и пропусна добра възможност да открие резултата, тъй като не стигна до изстрел.
В 36-ата минута Милен Стоев засече с глава центриране на Делев от корнер, а топката премина на сантиметри покрай дясната греда. Ако футболистът на Арда бе отбелязал обаче, попадението нямаше да бъде зачетено, тъй като реферите решиха, че центрирането от ъгловия удар е напуснало очертанията на терена.
Четири минути по-късно Желев шутира от 22 метра, а след рикошет в крака на Цветанов топката излезе в корнер, преминавайки опасно близо покрай лявата греда.
След почивката играта продължи да е равностойна. В 68-ата минута Делев направи добро двойно подаване със свой съотборник в наказателното поле на домакините, но ударът му от малък ъгъл не се получи и не затрудни Луков.
В 75-ата минута Арда изпусна най-чистото голово положение до този момент. Ковачев се пребори за топката пред наказателното поле на пловдивчани, след което изведе Леони сам срещу Луков, но стражът спаси шута на защитника.
Само 120 секунди по-късно Карагарен стреля от границата на наказателното поле, но в ръцете на Караджов.
В 85-ата минута Аралица стреля опасно с глава след центриране от корнер на Цветанов, но Караджов улови.
В 93-ата минута домакините получиха отличен шанс да измъкнат трите точки, когато резервата Муслимович излезе очи в очи с Караджов и преодоля вратаря, но Петко Ганев изчисти пред голлинията.

ЛОКОМОТИВ (ПЛОВДИВ) - АРДА (КЪРДЖАЛИ) 0:0