Уулвърхамптън попари Лийдс с куриозен гол

Уулвърхамптън победи Лийдс като гост с минималното 1:0 в последния мач от 5-ия кръг на Премиър лийг. "Вълците" изиграха силно второ полувреме и измъкнаха трите точки на "Еланд Роуд" с куриозен гол на Раул Хименес в 71-ата минута. Така възпитаниците на Нуно Ешпирито Санто записаха втори пореден успех на сметката си и вече започват да се придвижват по-нагоре в класирането.

Домакините можеха да открият резултата още в 7-ата минута, но гол на Патрик Бамфорд не бе зачетен заради засада. След това в 16-ата минута Елдер Коща излезе на добра позиция, но ударът му не бе точен. В 40-ата минута и Родриго пропусна отличен шанс. При един корнер той бе изпуснат на далечната греда, но отблизо стреля във вратаря Руи Патрисио.

Уулвърхамптън пък можеше да нкаже пропуските на съперника си в добавеното време на първата част, когато Даниел Поденсе стреля около точката на дузпата, но Илан Меслие с блестящо спасяване опази вратата си.

През втората част гостите взеха инициативата и стояха по-добре на терена. В 52-ата минута те стигнаха до попадение на Ромен Саис, но след намесата на ВАР се видя, че има засада в хода на атаката.

В 71-ата минута обаче "Вълците" все пак откриха резултата. Хименес бе оставен необезпокояван да се придвижи от десния фланг до границата на наказателното поле и да стреля, след което Калвин Филипс с глава отклони кълбото в собствената си врата за 0:1.

С тади победа Уулвърхамптън събра актив от 9 точки и излезе на 6-ото място в таблицата. Лийдс пък падна до 10-ата позиция със 7 спечелени точки до момента.