Марек се справи без проблеми със Славия (снимки)

Волейболният отбор на Марек Юнион Ивкони (Дупница) започна с категорична победа участието си в Група 4 от квалификационните турнири за определяне на първа и втора осмица на Суперлигата за сезон 2020/21. Дупничани надиграха Славия с 3:0 (25:22, 25:15, 25:17) в първия си мач от групата, игран в зала "Младост" в Монтана.

Утре (20 октомври) момчетата на Виктор Карагьозов ще играят срещу домакините от Монтана, които по-рано днес биха Ботев (Луковит) също с 3:0 гейма, а "белите" ще излязат срещу Ботев. Срещите са съответно от 19,30 и 16,30 часа.

Само победителят в в групата ще се класира директно за първата осмица на Суперлигата. А класиралите се на 2-ро и 3-то място ще продължават битката, като ще играят помежду си в серия до 2 победи от 3 мача, като се зачита и срещата между двата тима в групата.

Марек започна силно в първия гейм срещата, но "белите" изравниха. Играта продължи точка за точка, но Славия взе нещата в свои ръце. Грешка на славистите и серия на дупничани отново изравни резултата, Впоследствие Славия запази отново крехка преднина, но не удържа темпото. Играчите на Марек имаха нови силни минути и поведоха в резултата, като грешка от атака на Апостол Боянов сложи край на гейма в полза на Марек - 25:22.

Втората част започна под диктовката на Марек, като темпото остана стабилно през цялото време. До края разликата нарастваше все повече и повече и в крайна сметка дупничани увеличиха аванса си след убедителното 25:15. В началото на третия гейм двата тима бяха равностойни, след което "белите" излязоха напред. В следващите минути двубоят предложи игра на амплитуди и от двете страни на мрежата. Дупничани се "отприщиха" и довършиха започнатото в предходните части. Славия опита да навакса изоставането си, но не се случи нищо повече. След 25:17 и 3:0 Марек се поздрави с първата си победа в турнира.

Над всички за Марек бе Цветелин Цветанов с 15 точки (2 блока, 1 ас, 63% ефективност в атака и 48% позитивно посрещане) за победата.

За тима Славия Апостол Боянов също реализира 15 точки (2 блока и 68% ефективност в атака).

МАРЕК ЮНИОН ИВКОНИ (ДУПНИЦА) - СЛАВИЯ 3:0 (25:22, 25:15, 25:17)
МАРЕК: Светослав Станков 5, Димитър Дулчев 4, Цветелин Цветанов 15, Светослав Иванов 4, Павел Душков 4, Любчо Янков 4 - Дафин Коцаков-либеро (Стефан Узунов, Калоян Балабанов 6, Ивайло Дамянов 6, Илиян Преспов 10, Димитър Механджийски-либеро)
Старши треньор: ВИКТОР КАРАГЬОЗОВ
СЛАВИЯ: Борислав Николов 3, Апостол Боянов 15, Васил Николов 10, Виктор Неделяков 4, Виктор Бодуров 7, Слави Зарков 1 - Алекси Мицев-либеро (Георги Влахов, Деян Тодоров)
Старши треньор: ИВАН ДИМИТРОВ.

Снимки: Фейсбук на Национална Волейболна Лига/National Volleyball League

"Марек Юнион-Ивкони" победи "Славия" с 3:0 (25:22, 25:15, 25:17) в първия мач за двата тима от групата в Монтана за определяне на първа и втора осмица на мъжката Суперлига.

Публикувахте от Национална Волейболна Лига / National Volleyball League в Понеделник, 19 октомври 2020 г.